Заплата мера Херсона

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Синовець Олег Олександрович

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати інформацію про заробітну плату міського голови від 01.01.2019 по 31.12.2019р включаючи матеріальну допомогу, премії, доплати, надбавки, лікарняні, відпускні, тощо.

З повагою,
Синовець Олег

Тукай В.А., Херсонська міська рада

1 Attachment

Синовець Олег Олександрович залишив коментар ()

Шановна Віта, щиро дякую за коментар та поради! Напевно Вам краще знати, що я запитую і для чого ))
На справді відповідь на мій запит влаштовує мене на 100%, бо я просив вказати суму (цифру) і мені її розпорядник інформації надав. Мені не потрібна зайва інформація, опрацювання якої займе більше часу.
Зараз я Вам постараюся пояснити, чому для мене ця відповідь є ідеальною. Подібні запити я робив в рамках власного моніторингу по всіх обласних центрах і деякі відповіді, а правильніше буде сказати - відписки не вклинюються в жодні рамки. Я Вас дуже прошу прочитати відповідь на запит Харківської міської ради, тоді Ви мене зрозумієте. До речі, таку відписку вони дають не перший рік.
Прошу тут прочитати їхню відповідь на мій запит: https://dostup.pravda.com.ua/request/zap...

Віта Володовська залишив коментар ()

Шановний олег Олександрович!
Безумовно Вам видніше, яку саме інформацію Ви хотіли отримати) Власне, у коментарі я погодилась з тим, що відповідь була абсолютно правомірною.
Оскільки інформація про Ваш запит та відповідь - відкрита і для інших користувачів сайту, мій коментар в частині деталізації інформації, був більшою мірою для тих користувачів, які можуть хотіти отримати аналогічні дані, але з розбивкою на певні категорії.

Юридичний коментар

Віта Володовська, медіа-юристка ГО "Лабораторія цифрової безпеки"

Передумовою будь-якого успішного запиту в першу чергу є максимально точне та зрозуміле формулювання його предмету. Це дозволить якщо і не отримати усю запитану інформацію, то, принаймні, збільшити шанси захистити своє право - переконливо обґрунтувати, чому отримана відповідь є неповною, неточною чи просто відпискою.

У випадку із неоднозначно сформульованим запитом, розпорядник інформації швидше за все буде обирати тлумачення, яке полегшує для нього опрацювання запиту (надання меншого обсягу інформації, скорочення часу на підготовку відповіді чи пошук серед меншої кількості джерел).
Цей запит може бути яскравою ілюстрацією такого підходу.

Так запитувач просить надати «інформацію про заробітну плату міського голови від 01.01.2019 по 31.12.2019р включаючи матеріальну допомогу, премії, доплати, надбавки, лікарняні, відпускні, тощо». Херсонська міська рада у своїй відповіді повідомляє загальну суму усіх таких виплат за 2019 рік. Чи є це правомірною відповіддю на запит? Однозначно, так.

Водночас, відповідь на цей запит могла б бути і більш інформативною. До прикладу, запитувач міг отримати інформацію про такі виплати з розбивкою по місяцях та видах виплат. Це дозволило б, наприклад, проаналізувати коли і в якому обсязі міський голова отримував матеріальну допомогу чи «лікарняні».

Проте обґрунтувати надання такої детальної інформації, виходячи із формулювання наявного запиту, було б важко, оскільки предмет запиту сформульовано досить загально. Для отримання ж детальної інформації, запитувач міг сформулювати запит, додавши, наприклад, уточнення, що надання інформації має здійснюватися шляхом зазначення відповідної суми та виду виплат за кожен місяць 2019 року окремо.

Для отримання детальної інформації, запитувачам може бути корисно здійснити певні підготовчі кроки для подання запиту – переглянути норми, що регулюють діяльність, бюджетування чи діловодство у сфері, якої стосується ваш запит, а також опубліковані раніше документи, що містять аналогічну інформацію. Це допоможе використати у запиті максимально коректні та точні терміни і назви.