381дп17Джерела_оплати_послуг

Щербата Наталя Михайлівна

Доброго дня!

Прошу підтвердити отримання цього електронного листа за призначенням відповідно до приписів ст.7 Розділу ІІІ «Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2014 № 1886/5.
Існує цілий ряд життєво необхідних, і часто, за нормативними вимогами, обов’язкових комунальних та пов’язаних з ними послуг, які не ввійшли в жодний перелік ні комунальних, ні побутових послуг, передбачених постановами КМУ від 14.04.2000 №656 «Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/656-...), та від 11.10.16 №780 «Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/780-...), а відтак, не передбачені в складі прожиткового мінімуму. Це такі внутрішньоквартирні послуги, як, наприклад, прочистка каналізаційних труб, чистка вентиляційного каналу, чистка димового каналу, плановий профілактичний огляд газового котла, діагностика газового котла, технічне обслуговування газового котла, чистка газового котла, заміна розетки електричного живлення, заміна патрона лампи електричного освітлення, ремонт водопровідного крана тощо. Таких послуг існує навіть не десятки – сотні найменувань. Усі вони є актуальними і затребуваними, і кожна з них має свою ціну – чималеньку. Наприклад, щорічна (щонайменше, щонайрідше) чистка газового котла коштує від 400 до 800 грн.; прочистка каналізаційних труб – від 20 грн/м (найдешевша) до 100 грн./м. На практиці найдешевша прочистка каналізаційних труб обходиться сумарно в 80 грн. (за 4 м). Саме таку прочистку нам довелось робити нещодавно на кухні, і щойно виникла потреба в такій прочистці в ванній кімнаті.
В указаних вище постановах КМУ від 14.04.2000 №656 та від 11.10.16 №780 ніколи не було передбачено і не передбачено в даний час жодних витрат на зазначений тип послуг. Це означає, що при визначенні розмірів мінімальних заробітних плат, пенсій, соціальних допомог, інших легальних доходів держава не закладає коштів на такі послуги, а, отже, всупереч ст.ст.43, 46 та 48 Конституції України, не гарантує і не забезпечує ці потреби людини. За даними ООН, станом на 2016 рік 60% населення України живе за межею бідності, яка визначається розміром фактичного прожиткового мінімуму. Якщо оперувати наявними в ООН даними загальної кількості населення України, то ця цифра (60%) сягнула біля 27,5 млн. чол., і в 2017 році вона стрімко зростає. Це означає, що жодна людина з більшості населення країни не забезпечена владою джерелом отримання коштів на покриття витрат для отримання наведених послуг. Це означає, що, при потребі несення вказаних витрат, людина має відривати кошти на ці цілі з коштів на харчі, збільшуючи власний та своїх дітей фізичний та біологічний голод та пришвидшуючи вимирання родини та нації.
З іншого боку, не надаючи більшості населення країни джерел отримання коштів для таких витрат, влада кладе людину між молотом і наковальнею, залишаючи один вихід – красти. В такий спосіб влада створює об’єктивні умови для крадіжок як системної злочинної діяльності в державі, та заохочує її.
За врегулювання вказаної проблемної ситуації та її вирішення, відповідно до приписів законів України, є повністю відповідальним КМУ як центральний та керівний орган виконавчої влади в Україні: КМУ має вносити проекти потрібних законів до законодавчого органу та ухвалювати потрібні нормативні та управлінські рішення в межах наявної власної компетенції.
Відповідно до ст.ст.8, 10 Європейської Конвенції про захист прав людини, ст.34.2 Конституції України, законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», прошу надати мені публічну інформацію, ЩО Є ПРЕДМЕТОМ СУСПІЛЬНОГО ІНТЕРЕСУ, необхідну мені для виявлення порушень прав людини, зловживання владою, ризиків для здоров'я людей, і яку я маю намір оприлюднити для суспільства, а саме:
1. З яких джерел мають покриватися витрати українців на вищевказані та інші однотипні послуги?
1.1. Прошу навести повний перелік джерел покриття таких витрат та порядок отримання особою такого фінансування.
2. Якими є джерела покриття таких витрат особами, що перебувають на повному державному фінансовому утриманні – пенсіонерами, інвалідами тощо, кількість яких щонайменше 12,5 млн. чол.?
2.1. Прошу навести повний перелік джерел покриття таких витрат та порядок отримання особою такого фінансування.
3. З яких джерел витрати на потрібні мені в даний час сезонну чистку газового котла та прочистку каналізаційних труб в моїй ванній кімнаті маю покрити я як інвалід 2 групи з бюджетною пенсією, при наявності понад 28 років трудового стажу, 1600 грн., що складає половину фактичного прожиткового мінімуму, і половина з якої припадає на мого утриманця – неповнолітню дитину, що не забезпечує кошти навіть на мінімальне харчування (передбачене МОЗ України), – щоб не здохнути?
3.1. Прошу навести повний перелік джерел покриття таких витрат та порядок отримання мною такого фінансування.
4. З яких джерел, ким саме (яким органом та посадовими особами) та в який спосіб мають бути відшкодовані мені і кожному українцю в аналогічній ситуації, вже понесені витрати на нещодавню прочистку каналізаційних труб в моїй кухні та сезонні чистки газового котла за останні роки?
4.1. Прошу навести повний перелік джерел відшкодування таких витрат та порядок отримання особою, зокрема, мною такого відшкодування.
5. Якщо застосувати аналогію права, а саме національного бюджетного законодавства, то обов’язок таких витрат особою наступає лише «в межах отриманого бюджетного фінансування». В такому випадку нормативні та фінансові джерела коштів для покриття згаданих витрат пенсіонерів в Україні, включаючи інвалідів, відсутні. Так чи ні?
6. Чи вживав КМУ протягом 2014-2017 років заходів до врегулювання системних проблемних питань, поставлених в цьому запиті та існуючих в пострадянській Україні? Так чи ні?
6.1. Якщо ТАК (вживав), прошу навести перелік усіх вжитих заходів та надати усі існуючі підтверджуючі документи.
6.2. Якщо НІ (не вживав), прошу повідомити причини такої бездіяльності та назвати винних в ній конкретних посадових осіб.
7. Чи подавав КМУ протягом 2014-2017 років до Верховної Ради України проекти релевантних питанням цього запиту законів, що мали метою врегулювати наведені тут проблеми? Так чи ні?
7.1. Якщо ТАК (подавав), прошу навести та надати:
7.1.1. загальну кількість та перелік усіх поданих релевантних законопроектів;
7.1.2. тексти усіх поданих релевантних законопроектів;
7.1.3. докази факту та часу подання кожного такого законопроекту;
7.1.4. повідомити, які з наведених законопроектів ухвалені та набули сили закону, а також навести джерела офіційного оприлюднення кожного такого закону.
7.2. Якщо НІ (не подавав), прошу повідомити причини такої бездіяльності та назвати винних в ній конкретних посадових осіб.
8. Чи запланував КМУ на 2017 та наступні роки роботу КМУ зі створення та подання до Верховної Ради України проектів релевантних питанням цього запиту законів, що мають метою врегулювати наведені тут проблеми? Так чи ні?
8.1. Якщо ТАК (запланував), прошу навести конкретні питання, з яких запланована релевантна законотворча робота КМУ, та її конкретні заплановані строки, а також навести джерела оприлюднення таких планів роботи КМУ.
8.2. Якщо НІ (не запланував), прошу повідомити причини такої бездіяльності та назвати винних в ній конкретних посадових осіб.
9. Чи ухвалював КМУ протягом 2014-2017 років власні нормативні та/чи управлінські рішення, що мали метою врегулювати наведені тут проблеми? Так чи ні?
9.1. Якщо ТАК (ухвалював), прошу навести та надати:
9.1.1. загальну кількість та перелік усіх ухвалених релевантних рішень;
9.1.2. найменування, реєстраційні номери та дати реєстрації усіх ухвалених релевантних рішень;
9.1.3. джерела офіційного оприлюднення усіх ухвалених релевантних рішень.
9.2. Якщо НІ (не ухвалював), прошу повідомити причини такої бездіяльності та назвати винних в ній конкретних посадових осіб.
10. Чи запланував КМУ на 2017 та наступні роки роботу КМУ зі створення та ухвалення релевантних питанням цього запиту власних нормативних та/чи управлінських рішень, що мають метою врегулювати наведені тут проблеми? Так чи ні?
10.1. Якщо ТАК (запланував), прошу навести конкретні питання, з яких запланована релевантна нормотворча та управлінська робота КМУ, її конкретні заплановані строки, а також навести джерела оприлюднення таких планів роботи КМУ.
10.2. Якщо НІ (не запланував), прошу повідомити причини такої бездіяльності та назвати винних в ній конкретних посадових осіб.
11. Прошу навести вхідний реєстраційний номер та дату вхідної реєстрації КМУ цього мого листа.
12. Прошу надати належно засвідчену факсимільну копію (фотокопію з оригіналу) цього мого листа з реквізитами його вхідної реєстрації КМУ.
Відповідно до ст.20.2 закону України «Про доступ до публічної інформації», «2. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту».
Повідомляю, що каналізація в моїй ванній кімнаті вже забита, її пропускна здатність впала до мінімуму і продовжує падати. Зволікання з прочисткою каналізаційних труб невпинно веде до повного перекриття пропускного каналу, затору та переповнення системи, а відтак, залиття моєї та сусідніх квартир отруйними каналізаційними масами. З огляду на реальну загрозу аварії, небезпеку для здоров’я моєї родини та інших громадян прошу розглянути та вирішити цей запит, в частині отримання мною фінансування на потрібну прочистку каналізаційних труб, негайно, та надати відповідь не пізніше 48 годин з дня отримання запиту, як передбачено законом для таких випадків.
Відповідь та запитану інформацію прошу надати на електронну адресу, з якої отриманий цей лист. Я не даю згоди на використання будь-яких інших моїх контактних даних для мети переписки за цим листом.

З повагою,

Наталя Щербата

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

Відповідь у вкладеному файлі.

показати цитоване

Лоза Світлана Олександрівна,

1 Attachment

Красовська Г.А.,

1 Attachment

Сообщение готово к отправке со следующим файлом или вложенной связкой:
документ ?91_0_68-17 id1115646

Примечание: Для предотвращения заражения компьютерными вирусами почтовые
программы могут запрещать отправление или получение вложенных файлов.
Проверьте параметры безопасности почтовой программы для обработки вложений.