За півроку ВАСУ розглянув 13 касаційних скарг щодо права на доступ

9 листопада 2017 13:00

127700

У 2014 році суд розглянув 10 судових рішень, у 2015 – 65 рішень, у 2016 – 53, у першому півріччі 2017 року 13 справ. Таку статистику щодо здійснення касаційного перегляду судових рішень у справах доступу з 2014 по 2017 рік суд повідомив у відповіді на запит Харківської правозахисної групи.

У відповіді суд також повідомив, що у статистичній звітності суду не формується показник загального розміру сплаченого збору за надходження касаційних скарг, зокрема відносно справ щодо доступу.

Вищий адміністративний суд України розподіляє надходження касаційних скарг за категоріями адміністративних справ відповідно до класифікатора категорій адміністративних справ, затвердженого рішенням Ради суддів адміністративних суддів України від 31 жовтня 2013 року №114  у тому числі щодо забезпечення права особи на доступ до публічної інформації.

Запит на інформацію було подано в рамках діяльності громадської коаліції за зниження фінансових бар’єрів у доступі до публічної інформації.

Як відомо, ГО Centre UA, Інститут масової інформації,  правозахисна організація Freedom House, ГО Інститут розвитку регіональної преси, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр демократії та верховенства права, Платформа прав людини та Харківська правозахисна група підписали Меморандум про створення коаліції «За зменшення фінансових бар’єрів у справах по доступу до публічної інформації».

Основна мета кампанії – зменшення судового збору в адмінсудах та скасування авансового внеску у виконавчих провадженнях у справах про доступ.

Зараз судовий збір для фізичних осіб, які бажають оскаржити ненадання/надання неповної інформації до суду, становить 640 грн, для юридичних осіб – 1600 грн. Вартість відкриття виконавчого провадження у справах про доступ, де боржником/розпорядником є юридична особа, коштує 6 400 грн.

На думку підписантів меморандуму, такі високі фінансові бар’єри фактично блокують можливість для багатьох журналістів та громадських активістів відстоювати право на інформацію в суді.

Даний меморандум відкритий для підписання іншими організаціями.

Форма для підписання

«Доступ до правди»

Читайте також:

За півроку суди першої інстанції стягнули 60 тисяч гривень за розгляд справ по доступу

Знайти і підтримати у суді: оголошено конкурс на 12 випадків порушення права на доступ 

Підписано меморандум за зниження судового збору по доступу