Запит щодо наявності підозри

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Казанський Денис, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Казанський Денис

Доброго дня!

13.05.2019 я направив на адресу Служби безпеки України заяву про вчинення колишнім народним депутатом України Струком Володимиром Олексійовичем діянь, які містять ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 109, 110, 111 КК України (в порядку ст. 214 КПК України).

16.05.2019 за підписом заступника начальника Головного управління СБУ Тиводара Б. надано відповідь на заяву про вчинення кримінальних правопорушень (№6/Н-848-сг/38) про те, що СВ ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях (з дислокацією у м. Сєверодонецьк Луганської обл.) розслідується кримінальне провадження № 22014130000000074 від 07.06.2014 за фактами, викладеними у заяві.

Попри це, 27.10.2016 на звернення народного депутата України Лапіна І.О. за № 743/06/10-16 від 06.10.2016 було надано відповідь за підписом голови Служби Грицака В. (№6/Л-4129/27) про те, що станом на 25.10.2016 слідчими органів безпеки кримінальні провадження за підозрою Струка В.О. у вчиненні злочинів не розслідуються.

Просимо звернути увагу на суспільний інтерес інформації про можливу причетність колишнього народного депутата України, особи, яка, вірогідно, має план балотуватися до складу Верховної ради України ІХ скликання, до вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.

Відповідно до п. 6 ч. 4 ст. 21 Закону України «Про інформацію», не може бути віднесено до інформації з обмеженим доступом відомості, доступ до яких не може бути обмежено відповідно до законів та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно з ч. 2 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», до розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють, серед іншого, інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).

Таким чином, інформація, яка становить суспільний інтерес, не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, а розпорядники такої інформації – в даному випадку органи державної влади - зобов’язані надавати таку інформацію за запитами, зокрема адвокатськими.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Чи було вручено повідомлення про підозру у будь-якому кримінальному провадженні Струку Володимиру Олексійовичу, народному депутату України VII скликання.
2. Якщо ні, повідомити, чи має Струк Володимир Олексійович будь-який інший процесуальний статус у будь-яких кримінальних провадженнях проти основ національної безпеки.

З повагою,

Казанський Денис

SAN, Служба безпеки України

1 Attachment

, .

--
,
SAN mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]