Запит щодо колізійних норм в правилах перевезення

Станіслав Сушко

Доброго дня!

Абз. 3 п. 22.3 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України в поточній на момент написання даного запиту редакції (далі за текстом - Правила) визначено, що, до перевезення багажем не допускається, зокрема, легкозаймисті (бензин, гас, ацетон тощо) самозаймисті, вибухові, радіоактивні, їдкі, наркотичні, психотропні речовини та отруйні речовини і прекурсори, вогнепальна зброя, бойові припаси.
В свою чергу п. 15.9 Правил, встановлено, що забороняється перевезення в ручній поклажі зброї (крім особливих випадків - перевезення службової та мисливської зброї), вибухових, отруйних, смердючих, інфекційних, радіоактивних речовин, спирту, бензину, гасу, ацетону та інших вогненебезпечних, легкозаймистих, самозаймистих речовин, а також ручної поклажі, яка може зіпсувати або забруднити речі інших пасажирів.
Таким чином, п. 15.9 Правил передбачає можливість перевезення мисливської вогнепальної зброї та бойових припасів до неї (оскільки вони відносяться до категорії вибухових речовин) в ручній поклажі.
Однак, відповідно до абз. 3 п. 35.14 Правил, до перевезення в ручній поклажі не допускаються легкозаймисті (бензин, гас, ацетон тощо), самозаймисті, вибухові, радіоактивні, їдкі та отруйні речовини, вогнепальна зброя, бойові припаси.
Таким чином, в Правилах містяться колізійні норми щодо можливості перевезення мисливської та службової зброї а також бойових припасів до неї в ручній поклажі.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1. Надайте інформацію, чи допускається перевезення мисливської зброї в ручній поклажі залізничним транспортом;
2. Надайте інформацію, чи допускається перевезення службової зброї в ручній поклажі залізничним транспортом;
3. Надайте інформацію, чи допускається перевезення мисливської та/або службової зброї залізничним транспортом;
4. Надайте інформацію, чи допускається перевезення бойових припасів (набоїв) до мисливської зброї в ручній поклажі залізничним транспортом;
5. Надайте інформацію, чи допускається перевезення бойових припасів (набоїв) до службової зброї в ручній поклажі залізничним транспортом;
6. Надайте інформацію, чи допускається перевезення бойових припасів (набоїв) до мисливської та/або службової зброї залізничним транспортом;
7. Якщо допускається перевезення мисливської та/або службової зброї в ручній поклажі то зазначте документи, які мають бути у особи, яка перевозить зазначену зброю;
8. Якщо допускається перевезення бойових припасів (набоїв) до мисливської та/або службової зброї то зазначте документи, які мають бути у особи, яка перевозить зазначені бойові припаси (набої).

З повагою,

Станіслав Сушко

Укрзалізниця

2 Attachments