Запит на публічну інформацію

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

про земельну ділянку кадастровий номер 6125282500:02:001:0996, а саме:
- форма власності;
- цільове призначення;
-розпорядника земельної ділянки;
- функціональне використання

З повагою,

femida

Відділ розгляду звернень та прийому громадян - Центральний апарат, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Тетяна Олексіюк, експертка з доступу до інформації

Відмова надати інформацію у відповідь на цей запит базується на твердженні розпорядника публічної інформації про те, що такий запит, на думку розпорядника, є зверненням громадянина.

З таким твердженням не можна погодитися, адже запитувач у цьому випадку просить надати йому інформацію, яка є у наявності у державного органу, про земельну ділянку. Відмінність між запитом на інформацію та зверненням громадян полягає в тому, що у відповідь на запит розпорядник надає інформацію, котра вже є готовою і зафіксованою. А от у відповідь на звернення громадянина надають роз’яснення, котре підготували спеціально для цього громадянина (чи групи громадян у випадку подання колективного звернення) та тільки відносно його ситуації. Звідси різні строки надання відповіді (5 робочих днів на запит та до 45 днів на звернення) та різні вимоги до оформлення запиту на інформацію і звернення громадян.

Тобто, у випадку, якщо Державна служба України з питань геодезії картографії та кадастру не володіє відповідно до своїх повноважень запитаною інформацією, то відповідь повинна була містити саме таку причину відмови. Крім того, з огляду на положення частини 3 статті 22 Закону України «про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

Також, в результаті пошуку за кадастровим номером на веб-сайті Публічної кадастрової карти України можна легко з’ясувати, що земельна ділянка за цим номером належить до державної власності та має цільове призначення «Землі запасу». Це означає, що принаймні частина запитаної інформації вже є готовою, доступною та була правомірно поширена необмеженому колу осіб.

Таким чином, відмова розпорядника надати інформацію у відповідь на запит є протиправною, принаймні такий запит не може бути визнаний зверненням громадянина. Таку відмову можна оскаржити до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Підписуйтесь на розсилку, щоб регулярно отримувати актуальну інформацію щодо права на доступ до публічної інформації в Україні