Запит на інформацію щодо ЛЮСТРОВАНОГО чиновника, який наразі працює в Одеській ОДА

Рабінович Петро Олексійович

Наказом МВС України від 26 січня 2015 року №98 о/с "По особовому складу" згідно з пунктом 2 частини другої Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" та пунктом 62 "а" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Острянина Олександра Івановича, заступника начальника Управління МВС України в Полтавській області - начальника міліції громадської безпеки, звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил (з постановкою на військовий облік).
На підставі вказаного наказу Управління МВС України в Полтавській області прийняло наказ від 28 січня 2015 року № 37 о/с "По особовому складу", яким згідно з пунктом 2 частини другої Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" та пунктом 62 "а" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ звільнено з органів внутрішніх справ полковника міліції Острянина Олександра Івановича, заступника начальника Управління МВС України в Полтавській області - начальника міліції громадської безпеки, 28 січня 2015 року.
Тобто, підставою для звільнення Острянина Олександра Івановича є Закон України «Про очищення влади», а саме п. 8 ч. 1 ст. 3 зазначеного Закону.
Інформація щодо люстрації Острянина Олександра Івановича міститься у вільному доступі в мережі інтернет (https://poltava365.com/2100-na-poltavshh... https://lustration.minjust.gov.ua/main/p... Єдиний державний реєстр судових рішень, справи №№ 826/4387/17, 816/822/15-а).
Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України «Про очищення влади» протягом десяти років з дня набрання чинності цим Законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у частинах першій, другій, четвертій та восьмій статті 3 цього Закону, а також особи, які не подали у строк, визначений цим Законом, заяви, передбачені частиною першою статті 4 цього Закону.
Згідно з пунктами 10 та 11 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про очищення влади» заходи з очищення влади (люстрації) здійснюються, зокрема, щодо: інших посадових та службових осіб (крім виборних посад) органів державної влади, органів місцевого самоврядування; осіб, які претендують на зайняття посад, зазначених у пунктах 1-10 цієї частини.
Отже, з урахуванням зазначеного до 2024 року Острянин О.І., зокрема, не може займати посади в органах державної влади (бути державним службовцем), а також не може претендувати на зайняття посад державної служби.
Нещодавно мені стало відомо, що Острянин О.І. займає посаду заступника директора Департаменту – начальника управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації (інформація наявна на сайті зазначеного департаменту https://oda.odessa.gov.ua/departamenti-t..., а також в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування). Посада, яку займає Острянин О.І. відноситься до керівних посад державної служби (категорія Б).
На зазначену посаду Острянина О.І. призначено за результатами конкурсу, який проходив у червні 2018 року (https://portal.nads.gov.ua/view_doc.html...).
З огляду на зазначене є незрозумілим, яким чином люстрованого чиновника, якому до 2024 року заборонено займати будь-які посади державної служби, допустили до участі у конкурсі та призначили на посаду заступника директора Департаменту – начальника управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації?
Враховуючи наведене вище, на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
1) Чи є чинним (діючим) наказ МВС України від 26 січня 2015 року №98 о/с "По особовому складу" у частині звільнення Острянина Олександра Івановича, заступника начальника Управління МВС України в Полтавській області - начальника міліції громадської безпеки, з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил (з постановкою на військовий облік) на підставі Закону України «Про очищення влади»;
2) Чи є чинним (діючим) наказ Управління МВС України в Полтавській області від 28 січня 2015 року № 37 о/с "По особовому складу" у частині звільнення з органів внутрішніх справ полковника міліції Острянина Олександра Івановича, заступника начальника Управління МВС України в Полтавській області - начальника міліції громадської безпеки, на підставі Закону України «Про очищення влади»;
3) Чи внесені до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", відомості про Острянина Олександра Івановича (якщо відомості не внесені, то прошу повідомити причини)?
4) Чи продовжує діяти стосовно Острянина О.І. заборона протягом десяти років з дня набрання чинності Закону України «Про очищення влади» займати посади державної служби?

З повагою,

Рабінович Петро Олексійович