Запит

Лисак Олександр Юрійович

Доброго дня!

Відповідно до статті 24 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлює, що «забезпечувати відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову» мають уповноважені органи з питань містобудування та архітектури та Держгеокадастр, а до моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів – відповіді на запити фізичних та юридичних осіб зобов’язані надавати виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації або відповідні місцеві органи виконавчої влади.
Повноваження сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у галузі земельних відносин визначено статтею 12 Земельного кодексу України, в тому числі визначено повноваження щодо розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 122 Земельного кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Враховуючи існування у мене права на безоплатне отримання земельної ділянки, а також те що мною не використане право на безоплатну приватизацію земельної ділянки, та керуючись ст. 13 Конституції України, ст. ст. 5, 15, 18 – 20 Закону України «Про звернення громадян», ч. 1 – 2, 4, 6, 7 – 11 ст. 118, п. п. г - ґ ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України та на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу Вас надати наступну інформацію (наступні документи), як розпорядника, згідно чинного законодавства України, що відповідно до повноважень розпоряжається та, згідно з п. «є» статті 12 Земельного кодексу, здійсненює контролю за використанням та охороною земель комунальної власності до моменту внесення відповідної інформації до земельного кадастру: щодо всіх вільних земельних ділянок державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову в см. Боярка, які можуть бути передані безоплатно у приватну власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) або для індивідуального дачного будівництва та відобразити їх (за можливості) на графічних матеріалах або забезпечити прийом в з метою ознайомлення із графічними схемами для остаточного визначення розташування та розміру земельної ділянки.
Тому, відповідно до ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Ви, як розпорядник та балансоутримувач земель, повинні контролювати використання земель державної та комунальної власності, а тому і повинні володіти інформацією, стосовно вільних земельних ділянок.

Тому, прошу сприяти у виділенні мені земельної ділянки безоплатно у приватну власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) розміром до 0,15 га (відповідно до чинного законодавства України) по завершенню інвентаризації на території см. Боярка у 2017 році.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації»: Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

Бажаю за потрібне нагадати, що відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» порушення статті 212-3 «Порушення права на інформацію та права на звернення» тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідь прошу надіслати за адресою: 03151, м. Київ, проспект Повітрофлотський 52, кв. 167
097-965-31-53
З повагою,
Лисак Олександр Юрійович