Заява про кримінальне правопорушення за ст. 190 КК України (в порядку ст. 214 КПК України)

Павленко Юрій Євгенійович

Я, Павленко Юрій Євгенійович, 29.10.1989 є ФОПом з КВЕД 69.10, тобто надаю послуги у сфері права. У зв'язку з моєю професійною діяльністю юриста, мені зі слів Шавлюка Владислава Володимировича, мешканця м. Вінниці, 05.12.2023 стали відомі факти, що можуть свідчити про вчинення щодо нього кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
Шавлюком Владиславом Володимировичем (надалі також – Покупець) було внесено на рахунки Фізичної особи-підприємця Радченка Антона Юрійовича (надалі також – Продавець, місце реєстрації: 02055, місто Київ, вулиця Анни Ахматової, будинок 16в, квартира 45) 02.11.2023 - 6379.00 грн, 07.11.2023 – 2900 грн, а всього в сумі: 9279 (дев’ять тисяч двісті сімдесят дев’ять) гривень за ігровий ноутбук MSI Katana 17 (B12VFK-634XPL) (надалі також - Товар). Пропозицію розміщено за інтернет-посиланням https://robby.com.ua/noutbukiua/msi-kata..., замовлення №61543, загальна вартість якого складала 66 280 (шістдесят шість тисяч двісті вісімдесят) гривень.
Відповідно до ч.11 ст. 11 Закону «Про електронну комерцію» покупець (замовник, споживач) повинен отримати підтвердження вчинення електронного правочину у формі електронного документа, квитанції, товарного чи касового чека, квитка, талона або іншого документа у момент вчинення правочину або у момент виконання продавцем обов’язку передати покупцеві товар.
Підтвердження вчинення електронного правочину повинно містити такі відомості:
умови і порядок обміну (повернення) товару або відмови від виконання роботи чи надання послуги;
найменування продавця (виконавця, постачальника), його місцезнаходження та порядок прийняття претензії щодо товару, роботи, послуги;
гарантійні зобов’язання та інформація про інші послуги, пов’язані з утриманням чи ремонтом товару або з виконанням роботи чи наданням послуги;
порядок розірвання договору, якщо строк його дії не визначено.
Згідно з ч.3 ст. 13 Закону «Про електронну комерцію» продавець (виконавець, постачальник), надавач платіжних послуг, оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала плату за товар, роботу, послугу відповідно до умов електронного договору, повинні надати покупцеві (замовнику, споживачу) електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку.
Публічний договір з продажу Товарів (у редакції від 16 грудня 2021 року), розміщений за інтернет посиланням: https://robby.com.ua/oferta (надалі також - Оферта). Пунктом 4.2. Оферти визначено: «У разі, якщо протягом тринадцяти робочих днів з моменту отримання авансового платежу, що передбачений п. 6.2. цього Договору, Продавець не направив Товар Покупцю, то Покупець має право відмовитися від купівлі Товару та вимагати повернення сплаченого авансового платежу.»
У строк до 24.11.2023 замовлення виконано не було.
У зв'язку з цим Шавлюк В.В. став вимагати повернення внесених ним коштів в сумі 9279 (дев’ять тисяч двісті сімдесят дев’ять) гривень. Однак представник Радченка А.Ю. відмовився їх повертати.
Таким чином, Радченком А.Ю. вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 190 КК України, а саме: шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому.

У зв'язку з вищевикладеним, керуючись ст. 55, 60, 214 КПК України, -
ПРОШУ:
1. Невідкладно, але не пізніше 24 годин внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про факти викладені в цій заяві.
2. В порядку ст. 60 КПК України надати мені виписку з ЄРДР на електронну адресу: [email address]

З повагою,
Павленко Юрій Євгенійович
04128 м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 28
073 096 88 98