Виконання держеокадастром вимог чинного законодавства

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 28 квітня 2021 року внесено зміни до Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 7 липня 2011 року.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг» від 1 серпня 2011 р встановлено Перелік платних адміністративних послуг, що надаються Держгеокадастром та його територіальними органами (Додаток 2), зокрема п.4 Виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, допущеної не з вини органу, що здійснює його ведення.
Розмір плати за надання послуги встановлено Законом України "Про Державний земельний кадастр".
Ст. 41 вищезазначеного закону вказано, що за виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру не з вини органу, що здійснює його ведення справляється адміністративний збір у розмірі 0,01 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2021 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2270 грн.
Таким чином встановлений розмір адміністративного збору за виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру не з вини органу, що здійснює його ведення має складати 2270*0,01=22,7 грн.
Станом на 11.06.2021 Електронними сервісами держгеокадастру за виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру не з вини органу, що здійснює його ведення виставляється рахунок на суму 300.51 грн.

Найдете пояснення чому, кому йдуть незаконно отриманні кошти від цього адміністративного збору і коли Електронні сервіси держгеокадастру почнуть працювати в рамках чинного законодавства?

З повагою,

Сергій

Відділ розгляду звернень та прийому громадян - Центральний апарат, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру

1 Attachment