Урізання кількості процедур гемодіалізу в Харкові

Доброго дня!

Ми є пацієнтами відділення хронічного амбулаторного гемодіалізу ХОКЦУН ім. Шаповала (м. Харків), інваліди 1 групи. Наші пацієнти мають захворювання,які призвели то повної втрати функції нирок і знаходяться на замісній нирковій терапії. Це означає, що тричі на тиждень на 4 години нас підключають до апарату «штучної нирки» і на цей час заміщується функція непрацюючих нирок. Ця процедура є життєво необхідною і без неї підтримання життя неможливе.
29.04.2014 завідуюча відділення хронічного амбулаторного гемодіалізу ХОКЦУН ім. Шаповала зробила заяву і повідомила, що у зв’язку з недостатнім фінансуванням, хворі зазначеного відділення будуть отримувати процедури гемодіалізу не 3 рази на тиждень, а всього 2. Тобто, якщо ми отримували сеанси гемодіалізу, на приклад, вівторок, четвер та субота, то тепер ми маємо можливість отримувати заміщення функції нирок тільки вівторок і субота. Таким чином перерва між сеансами життєво необхідної процедури збільшується з 1 дня на 3.
Фахівцями встановлено мінімальний час і кратність цієї процедури. Тому що апарат заміщує, в кращому випадку, 10-15% функції нирок, гормональну функцію не заміщує зовсім. Є Наказ МОЗ України № 280,44 від 11.05.2011р. «Про затвердження стандарту та уніфікованих клінічних протоколів надання медичної допомоги зі спеціальності «нефрологія». Згідно цього стандарту: «Тривалість діалізної сесії - не менше 4 годин та не менше 3 раз на тиждень.» Також ми маємо письмовий висновок фахівців ДУ «Інститут Нефрології АМН України» про те ,що у пацієнта без залишкової функції нирок діаліз 2 рази на тиждень не може бути адекватним, навіть при збільшені його тривалості.
Як зазначалося вище, хворі на хронічну ниркову недостатність термінальної стадії є інвалідами 1 групи. Отримуючи пенсію в розмірі 1200 гривень ми не змозі самостійно оплатити процедуру гемодіалізу вартість одного сеансу якої складає 1500 гривень.
Це рішення порушує низку наших прав, а саме : право на життя ст.27 Конституції України, ст.281 Цивільного Кодексу України; право на якісну медичну допомогу ст.49 Конституції України, ст.284 Цивільного Кодексу України, ст.78 Основ Законодавства України з охорони здоров’я.
Нами була подана заява до прокуратури Харківської області з приводу даної ситуації, її прийняли та зареєстрували, але зазначили, що розглядатися вона може на протязі 1 місяця. Така втрата нами часу може негативно відобразитися на стані здоров’я хворих та нормальній життєдіяльності.

З повагою,

Олександр

Паньків Оксана, Міністерство охорони здоров'я

1 Attachment