Суди проти України

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Віталій, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Перелік судових справах, в яких мешканці окупованих територій, подали позови до Держави Україна в особі Кабміну на стягнення коштів за зруйновані будівлі, що знаходяться у зоні АТО

2. Яку суму збитків виставили позивачі?

3. Яка позиція уряду щодо таких позовивів і чи передбачалися кошти в державних бюджетах за 2016-2018 роки на відшкодування за зруйновані оселі у зоні АТО?

4. Яка кількість громадян України подали позови до Європейського суду з прав людини і виставили претензії Україні щодо компенсації коштів на зруйноване житло у зоні АТО? Яка загальна сума судових претензій?

З повагою,

Віталій Тараненко.

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

В. ТАРАНЕНКУ
[FOI #30516 email]

Шановний пане Віталію!

За результатами опрацювання Вашого запиту від 24.01.2018, що надійшов до Секретаріату Кабінету Міністрів з веб-сайту “Доступ до правди”, в межах компетенції повідомляємо.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України “Про Кабінет Міністрів України” та § 1 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 18.07.2007 № 950, визначено, що Кабінет Міністрів є колегіальним органом, який здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та місцеві державні адміністрації. Кабінет Міністрів в межах компетенції видає постанови і розпорядження, обов’язкові до виконання.
Питання діяльності, зокрема міністерств, у Кабінеті Міністрів представляють відповідні міністри, які забезпечують формування та реалізацію державної політики у відповідній сфері.
Відповідно до статті 37 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” інтереси Кабінету Міністрів України у судах представляє Міністерство юстиції України, якщо інше не передбачено законами України або актами Кабінету Міністрів України.
Крім того, Положенням про Міністерство юстиції України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 02.07.2014 № 228, визначено, що одним із основних завдань Мін’юсту є здійснення захисту інтересів України у Європейському суді з прав людини.
Згідно із Положенням про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 08.06.2016 № 376, одним із основних завдань МТОТ є забезпечення формування і реалізація державної політики з питань розбудови миру, відновлення та розвитку Донецької та Луганської областей.
Відповідно до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 20.08.2014 № 375, Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, зокрема державну фінансову та бюджетну політику.
Разом з тим, згідно із підпунктом 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів від 25.05.2011 № 583 “Питання виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації” в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади” Секретаріат Кабінету Міністрів не є розпорядником інформації за запитами стосовно інформації інших державних органів України, а також щодо інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або яка потребує створення в інший спосіб.
Ураховуючи викладене, Ваш запит відповідно до частини третьої статті 22 Закону України “Про доступ до публічної інформації” надіслано до Мін’юсту, МТОТ та Мінфіну для розгляду та інформування Вас в установленому порядку.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріат Кабінету Міністрів України

show quoted sections

А.Лукша,

З повагою

Міністерство юстиції України

!

 

12 2018 .

 

,

 

쳺 .

̳

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Білопільська міська рада,