Служба в лавах ДФТГ

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Максим Нестеренко, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Максим Нестеренко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Припинення судимості анулює всі кримінально-правові та загальноправові наслідки засудження та призначення покарання. Особа, судимість якої погашена або знята, вважається такою, яка раніше злочину не вчиняла, покарання не відбувала. Вона не зобов`язана будь-де вказувати про вчинення нею в минулому злочину та призначення за нього покарання, не повинна відчувати жодних негативних наслідків колишньої судимості. Врахування погашеної чи знятої судимості при вирішенні будь-яких питань, у тому числі і при характеристиці особи, суперечить самій суті інституту припинення судимості і є неприпустимим.
Аналогічні правові висновки викладені в постанові Верховного суду України від 27 вересня 2018 року у справі №647/1831/15-к.
Щодо можливості проходження служби особи яка має чи мала судимість, вказано у рішенні Волинського окружного адміністративного суду по справі № 140/15951/20 від 22 січня 2021 року.
Відтак виникає питання, якщо рішення суду встановлено, що особа може служити в ЗСУ, та які є підстави для відмови у службі в ДФТГ, якщо судимість погашена? Чи є правомірною відмова від прийняття у лави ДФТГ у зв’язку з засудженням кандидата у 2001 році та звільненням від відбування покарання у 2003 році? Судимість погашена та знята.

З повагою,

Максим Нестеренко

Міністерство оборони України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]