Щодо впровадження Закону України "Про повну загальну середню освіту"

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Законом України «Про освіту» визначено, що переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності, тобто до 5 вересня 2022 року. Також цим Законом передбачено, що з 1 вересня 2027 року строк здобуття профільної середньої освіти усіма здобувачами освіти становить три роки. З цього терміну ліцеї функціонують як самостійні юридичні особи,
З 1 вересня 2024 року набирають чинності вимоги Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо:
• функціонування початкової школи як окремої юридичної особи або як структурного підрозділу гімназії (абзац п'ятий частини першої статті 35);
• функціонування гімназій та ліцеїв як окремих юридичних осіб (абзац шостий частини першої статті 35);
• створення та функціонування не менше чотирьох 10 класів для започат-кування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею (абзац восьмий частини першої статті 32);
• кількості учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти - не може становити більше 24 учнів, які здобувають початкову освіту (абзац другий частини другої статті 12).
Виходячи з вищезазначеного прошу повідомити:
1. Чи розглядається Міністерством освіти і науки України питання внесення змін до зазначених законів щодо можливості в ліцеї мати структурний підрозділ «початкова школа»?
2. З якого року 2024 чи 2027 ліцеї мають функціонують як самостійні юридичні особи?
3. Якщо заклад, у відповідності до Закону України «Про освіту», з 2022 року набуде тип ліцею, з якого року в його структурі не має бути початкової школи? 5-9 класів? Яка процедура виведення цих класів: поступово по мірі випуску чи переведення до іншого закладу у конкретно визначений рік?
4. Чи буде здійснюватися фінансування за рахунок освітньої субвенції ліцеїв, в яких станом на 01.09.2024 будуть наявні класи початкової школи? 5-9 класи ?
5. На якому етапі розроблення Положення про ліцей?
6. Якщо з 2021 чи з 2022 року заклад загальної середньої освіти набуде статусу ліцею (відповідно до нових типів) чи буде на нього поширюватись п 5. Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах (наказ МОН України від 20.02.2020 № 128),
7. Як вірно зрозуміти статтю 12 Закону України «Про повну загальну освіту» щодо наповнюваності класів початкової школи: з 01.09.2024 вже всі 1-4 класи мають бути з наповнюваністю не більше 24 (тобто вже з 01.09.2021 перші класи набираються з такою наповнюваністю) чи лише з 01.09.2024 має розпочатися набір в перші класи з такою наповнюваністю?
8. У зв’язку із зменшенням наповнюваності класів початкової школи чи будуть внесені відповідні зміни до формули для розрахунку освітньої субвенції?

З повагою,

Вікторія

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]