Щодо визначення поняття "державний орган" в контексті діяльності райдержадміністрацій

Доброго дня!

Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 13 Закону України «Про державну службу» (далі – Закон), статті 20 Закону України «Про звернення громадян» прошу надати роз’яснення щодо практичного застосування Закону та інших нормативно-правових актів у сфері державної служби у наступних правовідносинах.
У зв’язку із масовою оптимізацією структур районних державних адміністрації по всій Україні надзвичайно актуальним та необхідним є правильне тлумачення та застосування окремих положень Закону для визначення вірних підстав припинення державної служби у конкретних випадках.
Відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону підставою для припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення є ліквідація державного органу.
Таким чином, на думку НАДС, в контексті діяльності районних державних адміністрацій та в розумінні пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону:
- чи є районна державна адміністрація державним органом?
- чи є структурний підрозділ районної державної адміністрації зі статусом юридичної особи публічного права державним органом?
- чи є структурний підрозділ районної державної адміністрації без статусу юридичної особи публічного права державним органом?
- ліквідація структурного підрозділу районної державної адміністрації зі статусом юридичної особи публічного права є ліквідацією державного органу (підстава для звільнення державних службовців відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону) чи зміною внутрішньої (організаційної) структури райдержадміністрації (підстава для звільнення державних службовців відповідно до пункту 1 частини першої статті 87 Закону) ?
- ліквідація структурного підрозділу районної державної адміністрації без статусу юридичної особи публічного права є ліквідацією державного органу (підстава для звільнення державних службовців відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону) чи зміною внутрішньої (організаційної) структури райдержадміністрації (підстава для звільнення державних службовців відповідно до пункту 1 частини першої статті 87 Закону)?
- чи зобов’язаний суб’єкт призначення пропонувати наявні вакантні (рівнозначні або нижчі) посади державної служби (відповідно до частини третьої статті 49-2 Кодексу законів про працю України) у разі прийняття рішення про ліквідацію структурного підрозділу районної державної адміністрації з/без статусу юридичної особи публічного права державним службовцям такого підрозділу у разі його повної ліквідації з/без передачею функцій іншому підрозділу ?

З повагою,

Роман

zagal, Національне агентство України з питань державної служби