щодо виконання Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну

Миткалик Сергій

Доброго дня!

Верховна Рада України 2006 року ратифікувала Рамкову Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ) - перший у світі міжнародний правовий договір у сфері громадського здоров’я, що накладає на Україну юридичні зобов'язання. В преамбулі РКБТ визначено, зокрема, що Сторони цієї Конвенції сповнені рішучості приділяти пріоритетну увагу своєму праву на захист здоров'я людей, визнаючи, що поширення тютюнової епідемії є глобальною проблемою, яка має серйозні наслідки для здоров'я людей і яка вимагає якнайширшого міжнародного співробітництва та участі всіх країн в ефективних, належних і всебічних міжнародних діях у відповідь, відображуючи стурбованість міжнародної спільноти з приводу руйнівних наслідків для здоров'я людей, а також соціальних, економічних і екологічних наслідків у всьому світі, пов'язаних із вживанням тютюну й впливом тютюнового диму.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

1) чи брали представники Адміністрації Президента України участь у заходах на виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну протягом 2017 та 2018 років. Якщо таке мало місце, прошу, повідомити про кількість таких заходів та інформацію про представників Адміністрації Президента.
2) чи проводились зустрічі представниками Адміністрації Президента з представниками тютюнових компаній (зокрема, Philip Morris International, Japan Tobacco International, British American Tobacco та Imperial Tobacco), дистриб'юторськими компаніями з продажу сигарет в країні (зокрема, ТОВ "Тедіс Україна") та інших тютюнових асоціацій (зокрема, Укртютюн") протягом 2017 та 2018 років. Якщо такі зустрічі мали місце, прошу, повідомити про кількість таких зустрічей та інформацію про представників Адміністрації Президента.

З повагою,

Миткалик Сергій

Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформаці, Офіс Президента України

1 Attachment