Щодо термінів притягнення до адміністративної відповідальності

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Лаєвський Сергій, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Лаєвський Сергій

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

День вчинення адмінпорушення
Як визначити день вчинення правопорушення та які правопорушення вважаються триваючими?
У нас у військовій частині було проведено інвентаризацію майна служби озброєння та боєприпасів і я був членом інвентаризаційної комісії у травні 2018 року, за результатами перевірки втрат зброї виявлено не було, але як пізніше виявлось була втрачена 1 одиниця зброї в зоні АТО (Відкрито кримінальне провадження по відношенню до матеріально відповідальних осіб, слідство триває досі, але попередньо виявлено що зброя була втрачена ще у 2016 році). На всіх членів комісії було складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.172-15 "Недбале ставлення до службових обовязків в особливий період". Хоча при допиті слідчим військової служби правопрядку, ним було розяснено, що члени комісії, в цому конкретному випадку, можуть бути притягнені лише до дисциплінарної відповідальності (до якої всіх членів комісії і було притягнуто з оголошенням стягнень, та позбавленням грошових премій), бо строки адміністративної (3 місяці) вже вийшли. Інвентаризація була закінчена 25.05.2018, а відсутність зброї начальником служби, було виявлено 10.09.2018. Але військовий прокурор вирішив скласти протоколи, в яких дада вчинення вважається дата відкриття кримінальної справи (10.09.2018), бо правопрушення на його особисту думку є триваючим по відношенню до членів комісії.
Вивчивши дане питання, ознайомившись з КпАП та листами Міністерства юстиції , щодо визначення терміну "триваюче правопорушення" кодекс його не дає, та взагалі на сьогодні в чинному законодавстві немає поняття «триваюче правопорушення». Проте Мін'юст у листі від 01.12.2003 р. №22-34-1465 (додатково див. лист від 17.07.2007 р. №22-14-493) все-таки роз'яснює, що під цим слід розуміти.
(У листі спеціалісти Мін'юсту, зокрема, зазначають, що продовжуваним адміністративним проступком називають низку ідентичних проступків, які вчиняються неодноразово з однаковою метою, формою вини, тими самими суб'єктами, засобами дії і які становлять у сукупності єдине правопорушення (наприклад, дрібне розкрадання державного або колективного майна).
А ось триваючими адміністративними проступками є проступки, пов'язані з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою (наприклад, нереєстрація за місцем фактичного проживання), що припиняються або виконанням регламентованих обов'язків, або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. Дуже часто ці правопорушення є наслідками протиправної бездіяльності.
При цьому триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, і далі перебуває у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває значний час, і весь цей час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Днем виявлення триваючого правопорушення буде день складання акта чи іншого документа, в якому буде задокументовано вчинення правопорушення, або ж дата, на яку платник самостійно виправив помилку.)
Мої функціональні обовязки ніяким чином не повязані з обліком та зберіганням не тільки втраченої зброї, але і зброї та боєприпасів у цілому (я не є ні начальником служби озброєння, ні командиром пірозділу в якому пропала зброя, які на протязі трьох років щомісяця проводили звірки зброї, за результатами яких вся зброя була в наявності, для даної категорії це правопорушенням може являтись триваючим правопорушенням). Мої обовязки як члена комісії були закінчені підписанням акту, 25.05.2018, і датою вчинення може вважатися дата наступна за днем підписання актів, а саме 26.05.2018.
Сьогодні 14.11.2018 року відбулось перше слухання по даній справі. Свою точку зору я виклав судді, та вини не визнав, прокурор в свою чергу виклав своє бачення. Суд переніс розгляд справи на 03.12.2018 року.
Прошу Вас надати розяснення та консультацію по моєму питанню, та чи буде Ваше розяснення мати офіційний характер в суді? Можливо мені необхідно звернутись за правовим захистом до адаоката?

З повагою,

Лаєвський Сергій

o.bereziuk, Міністерство юстиції України