Щодо розгляду дисциплінарної скарги на дії судді Печерського районного суду міста Києва Писанця В.А.

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

18.09.2018 року до Вищої ради правосуддя звернувся адвокат Олександр Плаван в моїх інтересах з метою притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Писанця В.А. від 12.04.2018 року у справі № 757/17128/18-к було задоволено клопотання слідчого про обрання відносно мене запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

При обранні запобіжного заходу слідчим суддею Писанцем В.А. не було перевірено достовірність доводів прокурора щодо оголошення мене в міжнародний розшук, та не надано належної оцінки отриманій органом досудового розслідування відповіді Інтерполу, якою відмовлено в оголошенні мене в міжнародний розшук у зв’язку з політичною вмотивованістю даної справи.

Начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та його підлеглі були офіційно повідомлені Листом начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України 11.09.2017 про неможливість оголошення мене у міжнародний розшук через сувору заборону будь-якого втручання організації Інтерпол в діяльність політичного характеру на підставі вимог статті 19 Конституції України, статті 4 Закону України «Про Національну поліцію» та статті 3 Статуту Інтерпол, затвердженого на 25-й сесії Генеральної Асамблеї Інтерполу. Отже, міжнародний розшук не міг здійснюватися і не здійснюється.
Крім того, слідчим суддею Писанцем В.А. було порушено правила заявлення самовідводу при розгляді клопотання щодо обрання відносно мене запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки 23.10.2017 року він самостійно подав повідомлення до Вищої ради правосуддя про втручання у (свою) діяльність судді щодо здійснення правосуддя Управлінням (Департаментом) спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, проте в той же час, вже після подання відповідного повідомлення здійснив розгляд клопотання, яке надійшло від прокурора цього ж Управління (Департаменту).

Вища рада правосуддя 14 грудня 2017 року розглянула повідомлення судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя . Було встановлено, що Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, що розпочато за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 375 Кримінального кодексу України, за фактами постановлення слідчими суддями Печерського районного суду міста Києва Писанцем В.А. та Бортницькою В.В. неправосудних рішень за скаргами у кримінальному провадженні, в якому особі повідомлено про підозру, у зв’язку з чим суддю Писанця В.А. було викликано на допит як свідка. Вища рада правосуддя дійшла висновку, що надана ГПУ інформація не дає підстав стверджувати, що розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється швидко та ефективно, що є особливо важливим, оскільки стосується обвинувачення у постановленні завідомо неправосудного рішення та може негативно впливати на суспільну довіру до суду.

В зв’язку з цим Вища рада правосуддя внесла до Генеральної прокуратури України подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів.

Зокрема, у повідомленні йшлося про ініціювання Управлінням (Департаментом) спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України кримінального переслідування судді з метою незаконного впливу на суд. Такі дії правоохоронного органу призвели до прямого та грубого порушення положень статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими передбачено, суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.

Більше того, слідчим суддею Писанцем В.А. не було взято до уваги порушення порядку вручення повідомлення про підозру мені, як спеціальному суб’єкту – адвокату.
Вчинення колишніми співробітниками Управління (раніше – Департаменту) спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України чисельних кримінальних правопорушень, що полягають у штучному створенні доказів обвинувачення, недопущенні захисників, грубому порушенні права на захист, вчиненні інших злочинів в сфері правосуддя, обвинуваченням невинного у вчиненні тяжкого злочину, притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднаних з обвинуваченнями у вчиненні тяжкого злочину та спробі в неналежний спосіб повідомлення про підозру стало предметом кримінальних проваджень, які розслідуються Державним бюро розслідувань.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Повідомити чи відкрито провадження у дисциплінарній справі щодо судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича за скаргою адвоката Плавана О.О. від 18.09.2018 року, які результати прийнятого рішення та надати скан-копію такого рішення.

(2) Надати скан-копію внесеного Вищою радою правосуддя до Генеральної прокуратури України подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів, в зв'язку з повідомленням судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку слідчих слідчої групи, прокурорів-процесуальних керівників, а також керівництва Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

(3) Надати інформацію та скан-копії відповідей інших актів реагування Генеральної прокуратури України та Офісу генерального прокурора на
подання Вищої ради правосуддя про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів, в зв'язку з повідомленням судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку слідчих слідчої групи, прокурорів-процесуальних керівників, а також керівництва Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

З повагою,Володимир БОГАТИР

Вища рада правосуддя

1 Attachment