Щодо права органів АТО видавати нормативно-правові акти

Лебедь Михайло Олексндровч

Доброго дня!

У листі-відповіді від 11.07.2018 на мій попередній інформаційний запит Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріат Кабінету Міністрів України повідомив, що постанова Кабінету Міністрів № 611-11 від 12.05.2004 та затверджене цією постановою Положення про оперативний штаб з управління антитерористичною операцією має гриф секретності "Таємно".

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", прошу Вас надати мені відповіді на наступні питання:
1). Чи надавало зазначене урядове Положення про оперативний штаб з управління антитерористичною операцією право видавати власні нормативно-правові акти (тобто акти управління суб’єкта владних повноважень, які встановлюють, змінюють чи припиняють загальні правила регулювання однотипних відносин, і які розраховані на довгострокове та неодноразове застосування) Антитерористичному центру при СБУ, або штабу Антитерористичного центру при СБУ, або Міжвідомчій координаційній комісії Антитерористичного центру при СБУ, або оперативному штабу з управління АТО, або координаційним групам та їх штабам при регіональних органах СБУ в Донецькій і Луганській областях, а також посадовим особам цих колегіальних міжвідомчих органів?
2). Чи надавав Кабінет Міністрів України будь-якими іншими своїми постановами право видавати власні нормативно-правові акти (тобто акти управління суб’єкта владних повноважень, які встановлюють, змінюють чи припиняють загальні правила регулювання однотипних відносин, і які розраховані на довгострокове та неодноразове застосування) Антитерористичному центру при СБУ, або штабу Антитерористичного центру при СБУ, або Міжвідомчій координаційній комісії Антитерористичного центру при СБУ, або оперативному штабу з управління АТО, або координаційним групам та їх штабам при регіональних органах СБУ в Донецькій і Луганській областях, а також посадовим особам цих колегіальних міжвідомчих органів?

Інформацію прошу Вас надіслати у письмовій формі або на адресу: 87515, м.Маріуполь, пр.Миру, 85, а/c № 102, або у електронній формі на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Прошу Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

Нагадую, що згідно з ч. 2 ст. 1 Закону "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону "Про доступ до публічної інформації", заявник має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
13.07.2018

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

ГО «Правозахисна ініціатива»
М. О. ЛЕБЕДЮ
[FOI #36553 email] foi+request-36553-a1a0

Шановний Михайле Олександровичу!

За результатами розгляду Вашого запиту від 13.07.2018, що надійшов до Секретаріату Кабінету Міністрів з веб-сайту «Доступ до правди», в межах компетенції повторно повідомляємо.
Постанова Кабінету Міністрів від 12.05.2004 № 611-11 відповідно до частини другої статті 6 та статті 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації» має гриф секретності «Таємно».
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 5 Закону України «Про державну таємницю» визначено, що Служба безпеки України є спеціально уповноваженим державним органом у сфері забезпечення охорони державної таємниці.
Крім того, відповідно до статті 4 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» (далі – Закон) Служба безпеки України є головним органом у загальнодержавній системі боротьби з терористичною діяльністю. Згідно зі статтею 12 Закону для безпосереднього управління конкретною антитерористичною операцією та керівництва силами і засобами, які залучаються до здійснення антитерористичних заходів, утворюється оперативний штаб, очолюваний керівником Антитерористичного центру при Службі безпеки України (координаційної групи відповідного регіонального органу Служби безпеки України) або особою, яка його заміщує, першим заступником чи заступником керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України.
Положенням про Антитерористичний центр та його координаційні групи при регіональних органах Служби безпеки України, затвердженим Указом Президента України від 14.04.1999 № 379, визначено, що Антитерористичний центр є постійно діючим органом при Службі безпеки України, який здійснює координацію діяльності суб’єктів боротьби з тероризмом у запобіганні терористичним актам щодо державних діячів, критичних об’єктів життєзабезпечення населення, об’єктів підвищеної небезпеки, актам, що загрожують життю і здоров’ю значної кількості людей, та їх припиненні.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів від 25.05.2011
№ 583 «Питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади» Секретаріат Кабінету Міністрів не є розпорядником інформації за запитами стосовно інформації інших державних органів України, а також щодо інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або яка потребує створення в інший спосіб.
Ураховуючи викладене, Ваш запит відповідно до частини другої статті 6, частини третьої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» надіслано до Служби безпеки України для розгляду з урахуванням вимог статті 8 Закону України «Про державну таємницю» та інформування Вас в установленому порядку.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України

показати цитоване