Щодо надання роз'яснень

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

До виборчого процесу залучені сумісники установи (зовнішні та внутрішні), чи зберігати за ними гарантії, якщо до виборів вони залучені на безоплатній основі?
В абз. 1 ч. 1 ст. 212 Виборчого кодексу України від 19.12.2019 р. № 396-ІХ сказано про увільнення за основним місцем роботи, але ця норма здебільшого стосується виборчих комісій, і тільки конкретизує гарантії осіб, залучених на платній основі в комісії. Так, якщо особа буде виконувати обов'язки на платній основі, то в комісії їй гарантується оплата не нижче середнього заробітку тільки за основним місцем роботи (довідка про розмір середнього заробітку надається в комісію тільки відносного основного місця роботи). Про сумісництво мова не йде.
Але ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 р. не поділяє в гарантіях працівників на основних та сумісників. Якщо розцінювати повноваження в комісії як виконання державних або громадських обов'язків, то формально, за сумісництвом роботодавець має увільнити працівника від роботи та нараховувати середній заробіток — якщо години роботи за сумісництвом припадають на виконання повноважень в комісії (і є цьому підтвердження)?

З повагою,

Людмила

zvorot_zv, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало Ваш електронний лист та повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначений лист містить прохання про надання роз’яснення, що потребує створення нового документу, тому відповідь не може бути надана відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Ураховуючи зазначене, Міністерство розгляне Ваш лист відповідно до вимог ЗУ «Про звернення громадян».

З повагою
Відділ организації роботи зі зверненями громадян та доступу до публічної інформації

show quoted sections

Віталіна Коркушко,