рошу надати мені інформацію, щодо планів Міністерства з розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні та потенційних шляхів відмови від викопного палива.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи): Шановний Юрію Миколайовичу!
Україна все більше відчуває на собі зміну клімату. За останні роки всі регіони відчули різні негативні прояви: повені на заході, посуху на сході та півдні, пилові бурі у центральній, східній та південній частині, пожежі на сході, заході та півночі, температурні рекорди та безсніжна зима по всій Україні. Вже не можна говорити, що зміна клімату можливий ризик майбутнього, або не стосується України. З кожним роком кількість та масштаби негативних впливів лише зростають.
Енергетична промисловість України через спалювання викопного палива утворила майже 29% викидів від усіх парникових газів за 2018 рік в країні. Саме тому питання зміни клімату та кліматичної політики стосується не тільки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, а має вирішуватись спільно у всіх секторах і міністерствах.
Закликаю Міністерство почати впроваджувати політику, яка буде вести до скорочення викидів від сектору, взяти курс на розвиток відновлюваних джерел енергії, забезпечити відмову від викопного палива, розвиток енергоефективних технологій та безпечний вивід з експлуатації діючих блоків АЕС, що вичерпали свій проектний ресурс. Затвердити вищезазначені напрямки у довгострокових стратегіях, аби не допустити критичної ситуації в майбутньому: втрату питної води та водних ресурсів, родючості сільськогосподарських земель, погіршення якості повітря, збільшення масштабів пожеж.
Прошу надати мені інформацію, щодо планів Міністерства з розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні та потенційних шляхів відмови від викопного палива. Відповідь прошу надати у формі та строк, передбаченим Законом України “Про доступ до публічної інформації”.

З повагою,

Микита.

natalia.kazakova, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

1 Attachment

,

--
,
natalia.kazakova mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]