Реєстрація політичних партій після 2014 року

Антон Кривко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Згідно із законом “Про політичні партії”, для реєстрації нової партії потрібно зібрати 10 тисяч підписів в ⅔ регіонів України, в тому числі й в Криму. Технічно, після окупації в Криму зібрати підписи неможливо. Тому, згідно з буквою закону, Мінʼюст не мав би реєструвати нові партії після 2014 року. Натомість, ним було зареєстровано 162 нові партії. На підставі якого документу?

2. Свідоцтва про реєстрацію припинили видавати новим партіям лише у березні 2016 року (за даними Youcontrol, у березні 2017). Чим спричинена затримка у 2 (3) роки?

3. У реєстрі політичних партій партії, створені після 2017 року мають примітку про те, що вони не отримали свідоцтва про державну реєстрацію. Проте, вони подають фінансові звіти та висувають мажоритарних кандидатів ("Демократична сокира"). На що впливає відсутність свідоцтва про реєстрацію?

4. У лютому 2020 року Мінʼюст планував через суд скасувати реєстрації 48 неактивних партій. На якому етапі знаходиться зараз цей процес?

З повагою,

Антон Кривко

Міністерство юстиції України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]

Міністерство юстиції України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]