Про забезпечення підручниками початкових класів ЗОШ-7 м. Чорноморська

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Олександр Світличний

Шановний Чорноморська міська рада,

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

- інформацію щодо того, скільки в наявності є та яких саме підручників для початкових класів ЗОШ-7 м. Чорноморська (із зазначенням загальної кількості, № класу та літерного позначення класу), в тому числі, скільки і ким було придбано або передано школі протягом 2016-2017 років таких підручників, ким саме;

З повагою,
Олександр Світличний

Pavel, Чорноморська міська рада

1 Attachment

Наталія Вороненко,

2 Attachments

З повагою, головний спеціаліст відділу освіти з кадрових питань Вороненко
Н.В.

Наталія Вороненко,

3 Attachments

З повагою, головний спеціаліст відділу освіти з кадрових питань Вороненко
Н.В.

Юридичний коментар

Коментує Олександр Бурмагін, ГО Платформа прав людини

Пункт 1 частини 1 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», як одну з підстав для правомірної відмови в наданні публічної інформації визначає – «розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит». Сама місцева рада, її виконком та відповідний, профільний структурний підрозділ, у випадку їх існування, як окремих юридичних осіб можуть бути окремими розпорядниками в розумінні чинного законодавства. Тому, такі випадки «пересилання» є непоодинокими і про такий обов’язок переслати належному розпоряднику йдеться саме в частині 3 статті 22 Закону: «Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.». Хто є розпорядником – ціла структура чи конкретний підрозділ необхідно встановлювати в кожному випадку окремо, аналізуючи правовий статус відповідних юридичних осіб та їх положення щодо визначення відповідальних осіб із роботою із запитами. Проте, аби не направити запит підрозділу, який не є розпорядником ми радимо, все ж, подавати на «загальні найменування» розпорядників – обласна державна адміністрація, міська, селищна рада тощо. Потім, вони вже самі, відповідно до внутрішніх нормативно-правових актів, свого статусу нехай вирішують, хто в якому порядку надаватиме відповідь. Точно є помилкою подавати «іменні» запити на ім»я керівників розпорядників, міських, селищних, сільських голів, голів обласних районних рад тощо. Вони – 100% не мають статусу розпорядника публічної інформації і, відповідно, не мають обов’язків відповідати на запити.