Про персональну відповідальність і грошову компенсацію від мера міста Черкаси після після 30 квітня 2020 року

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Влада Черкас вирішила з 1 травня пом'якшити карантин для частини підприємців міста.
Черкаський окружний адміністративний суд задовольнив заяву Черкаської обласної державної адміністрації та зупинив рішення міськвиконкому міста про послаблення карантину.  
Президент України Володимир Олександрович Зеленський заявив, що міська влада Черкас має відповідати за рішення пом'якшити карантин раніше встановленого державою терміну з чим не можна не погодитися і я підтримую тверду, відповідальну позицію Президента. Але сказавши “А”, слід продовжити “В”.
Тож рішення Черкаського міськвиконкому від 30 квітня 2020 року про послаблення карантинних заходів зупинене Черкаським окружним адміністративним судом і вступило в силу.

Прошу,-
Надати інформацію про персональну відповідальність мера міста Черкаси за кожний випадок з його вини зараження містян і тим паче, за кожний смертельний випадок від коронавірусу у м.Черкаси після 30 квітня 2020 року, а також про покладення на мера обов’язку виплатити кожній людині адекватну грошову компенсацію, яка заразилася з його вини. Відповідальність (персональна) тут є ключовим словом.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!

Відповідь на цей запит затримується. Згідно з законодавством, Офіс Президента України мав би відповісти швидко до 14 травня 2020.

Зараз 18 травня 2020 року, але я не отримав повідомлення про подовження розгляду і відповіді ще на декілька днів.

Прошу повторно надати мені відповідь у визначені законодавством строки, бо не дуже солідно "ховати голову у пісок", тим самим підтверджуючи той факт, що Президент цілої країни немає ніякого впливу на виборну посаду мера, який свідомо ризикуючи здоров'ям і навіть життям городян через політичне, партійне рішення і власний піар не виконує постанову уряду і не несе за це ніякої відповідальності.

Як кажуть у народі "справу спустили на тормозах".

Публічне приниження у такий спосіб Президента України як керівника держави і без наслідків для кривдника, принижує і громадян, які теж беруть на себе ту ганьбу, яку політичні гравці собі дозволяють в умовах економічної кризи, епідемії, війни.

Якщо для Президента України така слабка адміністративна позиція є сприйнятною, то для громадян є причиною переглянути власні електоральні переваги у бік інших кандидатів, поки цей інститут не буде зовсім відмінений, як непотрібний по суті.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Від: Департамент доступу до публічної інформації
Офіс Президента України

Посилання