Присвоєння звання ,,учитель-методист'' учителю, який успішно пройшов сертифікацію згідно Закону України ,,Про повну загальну середню освіту'', ст49, п.7

Мініч Володимир

Добрий день!

Питання щодо присвоєння звання ,, учитель-методист'' учителю початкових класів, який успішно пройшов сертифікацію.
Згідно ст.49 Закону України ,,Про повну загальну середню освіту'', п.7 ,,Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання''.
Саме підставою і ніяких додаткових умов Закон не ставить. Якщо в Типовому положенні є пункти, а вони є!, які суперечать Положенню про сертифікацію, Закону України ,,Про освіту'', ,,Про повну загальну середню освіту'', то, мабуть, давно треба було внести зміни в Типове положення про атестацію педагогічних працівників і привести його у відповідність до Законів та Положення про сертифікацію!
Я вже подавав аналогічне звернення і отримав відповідь за підписом генерального директора директорату шкільної освіти МОН пана А.О. Осмоловського, в якій мене відправили до пункту 5.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Для чого мені цей пункт, якщо Закон ,,Про повну загальну середню освіту'' гарантує моє право на присвоєння звання, підставою і умовою для якого є успішне проходження сертифікації, а не пункт 5.2 Типового положення?
За логікою п.Осмоловського працівник, який успішно пройшов сертифікацію, не може позачергово підтверджувати вищу категорію, бо цього не прописано в Типовому положенні, але ця норма прописана в Положенні про сертифікацію, п.40. Також згідно Типового положення працівник не може позачергово атестуватися раніше, як через два роки, але, знову ж таки, йому це гарантує Закон.

Оскільки Закон має найвищу юридичну силу, то чому в питанні присвоєння звання,,учитель-методист'' не виконується пряма норма Закону України ,,Про повну загальну середню освіту'' ст.49, п.7 щодо учителя початкових класів, який успішно пройшов сертифікацію, де чітко вказано про підстави присвоєння звання?

Буду щиро вдячний за відповіді та роз'яснення.

З повагою,
Володимир Мініч

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]