[ПОВТОРНО] Щодо безпеки прифронтових населених пунктів

Лебедь Михайло Олексндровч

Доводимо до Вашого відома, що у відповіді на наш аналогічний інформаційний запит заступник командира військової частини A0135 за дорученням Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України (вих. № 313/15/8612 від 06.11.2019) повідомив, що запитувана нами інформація про дії поліції в районах ділянок розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування з окупованими територіями Донецької та Луганської областей в населених пунктах Станиця Луганська, Катеринівка, Золоте та близ Петрівського є інформацією в системі Національної поліції України (НПУ). Проте начальник Департаменту превентивної діяльності НПУ Ігор Бабич у відповіді на наш інформаційний запит такого ж змісту від 31.10.2019 не відповів на переважну більшість з наших питань (вих. № 5379/20/3/01-2001 від 06.11.2019).

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", просимо:

1). ПОВТОРНО просимо надати копії усіх підзаконних нормативно-правових актів, які регламентують діяльність працівників НПУ на територіях ділянок розведення сил і засобів від лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської.

2). Якщо ж запитувані документи частково відноситься до інформації з обмеженим доступом - просимо надати ті доступні витяги з них, у яких містяться відповіді на наступні питання. Або ж ПОВТОРНО просимо надати відповіді на ці питання окремо.

1. Чи мають при собі вогнепальну зброю працівники НПУ під час чергувань на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська, а також на ділянці розведення сил в районі населеного пункту Петрівське?

Пояснимо, що нещодавно на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення не можуть перебувати озброєні люди, а самі ділянки вважаються демілітаризованими (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer). Пізніше цю інформацію підтвердили в МЗС Росії (див. https://bit.ly/35eMrmt) та особисто Володимир Путін (див. https://bit.ly/33Vi9F7). Ця інформація також співпадає з інформацією від анонімних джерел в українській поліції (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Відсутність вогнепальної зброї в поліцейських на ділянці розведення включно з демілітаризованими вулицями Станиці Луганської підтверджують також як місцеві мешканці (див. https://bit.ly/358Jnbj), так і голова Станично-Луганської райдержадміністрації Юрій Золкін (див. https://bit.ly/37hdejF).

2. Чи цілодобово перебувають працівники НПУ на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська, а також на ділянці розведення сил в районі населеного пункту Петрівське? Якщо працівники НПУ перебувають на вищезгаданих територіях не цілодобово, то яким є графік їх чергувань на цих територіях?

Пояснимо, що за інформацією від анонімних джерел в поліції, графік чергування поліції на цих територіях не передбачає їх перебування там з 23:00 до 7:00 (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Відсутність нічних і навіть денних патрулів поліції на демілітаризованих вулицях Станиці Луганської підтверджують тамтешні місцеві мешканці (див. https://bit.ly/358Jnbj). Існують також відеодокази відсутності поліцейських та будь-яких державних силовиків патрулів та постів на демілітаризованих вулицях Станиці Луганської (див. https://bit.ly/37fpYaw), та відеодокази відсутності поліцейських та будь-яких державних силовиків на зручних для проросійських та російських диверсійно-розвідувальних груп підходах до Станиці Луганської в межах ділянки розведення (див. https://bit.ly/2qckFbv).

3. Яка кількість працівників НПУ на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська?

Зазначимо, що інформацію про кількість працівників поліції в Станиці Луганській вже днями озвучив речник прес-центру ООС Олександр Штупун під час ефіру в ЗМІ (див. https://bit.ly/2NW8U1R).

4. Чи передбачається, що після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування на ділянках розведення можуть перебувати формування так званої "народної міліції", "МВД", "МГБ" або інші формувань проросійських окупаційних адміністрацій так званих "ДНР" та "ЛНР"? Якщо так, то які межі їх перебування там? Чи передбачаються спільні чергування на ділянках розведення українських та проросійських чи російських сил?

Пояснимо, що нещодавно на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення будуть присутні проросійські бойовики силових структур "МВД" та "МГБ" (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer), а на ділянці розведення близ населеного пункту Петрівське бойовики так званої "народної міліції ДНР" готові приступити до виконання якихось "практичних заходів", про що керівництво "ДНР" повідомило СММ ОБСЄ (див. http://archive.is/FtRUD).

Відповіді та копії документів просимо Вас у електронній формі (скан-копії відповіді та документів) на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Просимо Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

З огляду на суспільну значущість запитуваної інформації, в разі Вашого повторного ігнорування питань цього інформаційного запиту ми залишаємо за собою право не лише звернутися з позовом до суду, але й - за відповідями - до структур ОБСЄ, та до народних депутатів, щоб аналогічні питання з депутатських запитів були публічно зачитані на сесії Верховної Ради України.

Звертаємо Вашу увагу також на те, що бездіяльність працівників поліції в Станиці Луганській та їх командування наші юристи кваліфікують як злочини за статтями ККУ, що передбачають відповідальність за службову недбалість (ст. 367 ККУ) та завідоме залишення в небезпеці людей (ст. 135 ККУ). Тож наполегливо рекомендуємо Вам ознайомитись з матеріалами прес-конференції про справжній стан справ з безпекою місцевих мешканців у Станиці Луганській (див. https://bit.ly/358Jnbj)

З надією на розуміння і співпрацю!

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
17.11.2019

Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції, Національна поліція України

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Лебедь Олексндровч!

Створен запит #104903 до Сервіс вхідної електронної кореспонденції НПУ .

Ви можете [1]подивитися прогрес цієї заявки онлайн .

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції, Національна поліція України

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Лебедь Олексндровч

На ваше звернення #104903 надана відповідь:

Шановний Лебедь Михайло Олексндровч !

Ваш запит передано на розгляд керівництву Національної поліції України.

[1]Перейти для ознайомлення з відповіддю.

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Стригун Андрій Анатолійович. Відділ підрозділів патрульної служби поліції особливого призначення УОДППОП ДПД, Національна поліція України

4 Attachments