[ПОВТОРНО] Щодо безпеки прифронтових населених пунктів

Лебедь Михайло Олексндровч

Доводимо до Вашого відома, що 31.10.2019 за допомогою сайту "Доступ до правди" ми вже надсилали Вам інформаційний запит аналогічного змісту, проте досі не отримали відповідь.

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", просимо Міністерство оборони України та Командувача об’єднаних сил в Донецькій і Луганській областях:

1). ПОВТОРНО просимо надати копії усіх підзаконних нормативно-правових актів, які регламентують діяльність працівників та військовослужбовців Української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (УС СЦКК), Військової служби правопорядку (ВСП) та Цивільно-військового співробітництва (ЦВС) Збройних Сил України, Національної поліції України (НПУ) та Національної гвардії України (НГУ) на територіях ділянок розведення сил і засобів від лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської.

Пояснимо, що з відповіді (№ 5379/20/3/01-2001 від 6.11.2019) начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України І.Бабича на наш аналогічний інформаційний запит випливає, що поліцейські на відповідних ділянках розведення підкорюються Командувачу об’єднаних сил та виконують завдання на підставах його розпоряджень та наказів. Відповідні ж розпорядження та накази перебувають у розпорядженні та знаходяться в Об'єднаному командному пункті Об'єднаних сил. Водночас з відповіді (№ 27/6/20-Л-239-зі від 6.11.2019) першого заступника командувача Головного управління Національної гвардії України В.Кондратюка на наш аналогічний інформаційний запит випливає, що військовослужбовці Національної гвардії на відповідних ділянках розведення також підпорядковуються Командувачу об’єднаних сил та залучаються до викання завдань на підставі його наказів (розпоряджень). В ЗМІ ж нещодавно оприлюднили Інформаційний матеріал щодо процесу відведення сил і засобів Об'єднаних сил на ділянках розведення - документ Об'єднаного командного пункту Об'єднаних сил 2019 року (див. https://bit.ly/2qBuAH7). В цьому документі сказано, що після розведення перебувати на ділянках "має право виключно УС СЦКК та СММ ОБСЄ". А питанням забезпечення безпеки населення, що постійно проживає в районах ділянок розведення, "покладено на НПУ та НГУ у взаємодії з ВСП під керівництвом органів ЦВС".

2). ДОДАТКОВО просимо надати копії відповідних додатків до Рамкового рішення від 20.09.2016 Тристоронньої контактної групи уповноважених представників України, ОБСЄ і Росії з мирного врегулювання ситуації на сході України (див. https://www.osce.org/ru/cio/266271) або інших додаткових домовленостей щодо особливостей умов розведення сил і засобів від лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської.

Пояснимо, що днями на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення будуть присутні проросійські бойовики силових структур "МВД" та "МГБ" (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer), а на ділянці розведення близ населеного пункту Петрівське бойовики так званої "народної міліції ДНР" готові приступити до виконання якихось "практичних заходів", про що керівництво "ДНР" повідомило СММ ОБСЄ (див. http://archive.is/FtRUD). Очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" також заявляють, що на ділянках розведення не можуть перебувати озброєні люди, а самі ділянки вважаються демілітаризованими (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer). Ця інформація співпадає з інформацією від анонімних джерел у поліції про те, що українські правоохоронці мають знаходитись на ділянках розведення без вогнепальної зброї, а графік їх чергування на цих територіях не передбачає їх перебування там з 23:00 до 7:00 (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Маємо підозру, що подібні особливості можуть бути прописані в додаткових по відношенню до вищезгаданого Рамкового рішення ТКГ від 20.09.2016 домовленостях.

З огляду на вищезгадане, з метою отримання інформацію про належний захист з боку української держави мешканців прифронтових населених пунктів, також просимо Міністерство оборони України та Командувача об’єднаних сил ПОВТОРНО дати відповіді на наступні питання:

1. Чи мають працівники та військовослужбовці УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ та НГУ бути присутніми на відповідних ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Чи будуть вони присутні на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування?

2. Чи мають при собі вогнепальну зброю працівники та військовослужбовці УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ і НГУ під час чергувань на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Чи матимуть вони при собі вогнепальну зброю під час чергувань на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування?

3. Яка кількість працівників та військовослужбовців УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ і НГУ перебуває на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Яка їх кількість перебуватиме на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування?

4. Чи цілодобово перебувають працівники та військовослужбовці УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ і НГУ на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Чи цілодобово вони перебуватимуть на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування? Якщо працівники та військовослужбовці УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ і НГУ мають перебувати на вищезгаданих територіях не цілодобово, то яким є графік їх чергувань на цих територіях?

5. Чи проходили належну підготовку для відбиття нападів диверсійних груп та снайперських атак, а також щодо служби і евакуації населення в умовах артилерійських обстрілів та повноцінного військового вторгнення супротивника працівники та військовослужбовці УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ і НГУ, які перебуватимуть або вже перебувають на територіях ділянок розведення в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської?

6. Чи передбачається, що після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування на ділянках розведення можуть перебувати формування так званої "народної міліції", "МВД", "МГБ" або інші формувань проросійських окупаційних адміністрацій так званих "ДНР" та "ЛНР"? Якщо так, то які межі їх перебування там? Чи передбачаються спільні чергування на ділянках розведення українських та проросійських чи російських сил?

7. Чи можна вважати "синхронним" та "дзеркальним" елементом розведення сил та засобів сторін в районі Станиці Луганської дві нові вогневі точки російських та проросійських сил (див. https://bit.ly/2NbnII2 та https://youtu.be/ao8y1Hw098A) на панівній висоті, що забезпечує супротивнику ефективний вогневий контроль не лише всієї Станиці, але й частини сіл Макарове і Нова Кондрашівка?

Відповіді та копії документів просимо Вас у електронній формі (скан-копії відповіді та документів) на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Просимо Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

З огляду на суспільну значущість запитуваної інформації, в разі Вашого повторного ігнорування цього інформаційного запиту ми залишаємо за собою право не лише звернутися з позовом до суду, але й - за відповідями - до структур ОБСЄ, та до народних депутатів, щоб аналогічні питання з депутатських запитів були публічно зачитані на сесії Верховної Ради України.

З надією на співпрацю!

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
08.10.2019

Від: Відділ по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації
Міністерство оборони України

пт, 8 нояб. 2019 г. в 23:24, Лебедь Михайло Олексндровч
<[1][FOI #57620 email]>:

Доводимо до Вашого відома, що 31.10.2019 за допомогою сайту "Доступ до
правди" ми вже надсилали Вам інформаційний запит аналогічного змісту,
проте досі не отримали відповідь.

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України
"Про доступ до публічної інформації", просимо Міністерство оборони
України та Командувача об’єднаних сил в Донецькій і Луганській областях:

1). ПОВТОРНО просимо надати копії усіх підзаконних нормативно-правових
актів, які регламентують діяльність працівників та військовослужбовців
Української сторони Спільного центру з контролю та координації питань
припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (УС СЦКК),
Військової служби правопорядку (ВСП) та Цивільно-військового
співробітництва (ЦВС) Збройних Сил України, Національної поліції України
(НПУ) та Національної гвардії України (НГУ) на територіях ділянок
розведення сил і засобів від лінії розмежування в Донецькій і Луганській
областях в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці
Луганської.

Пояснимо, що з відповіді (№ 5379/20/3/01-2001 від 6.11.2019) начальника
Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України
І.Бабича на наш аналогічний інформаційний запит випливає, що поліцейські
на відповідних ділянках розведення підкорюються Командувачу об’єднаних
сил та виконують завдання на підставах його розпоряджень та наказів.
Відповідні ж розпорядження та накази перебувають у розпорядженні та
знаходяться в Об'єднаному командному пункті Об'єднаних сил. Водночас з
відповіді (№ 27/6/20-Л-239-зі від 6.11.2019) першого заступника
командувача Головного управління Національної гвардії України
В.Кондратюка на наш аналогічний інформаційний запит випливає, що
військовослужбовці Національної гвардії на відповідних ділянках
розведення також підпорядковуються Командувачу об’єднаних сил та
залучаються до викання завдань на підставі його наказів (розпоряджень).
В ЗМІ ж нещодавно оприлюднили Інформаційний матеріал щодо процесу
відведення сил і засобів Об'єднаних сил на ділянках розведення -
документ Об'єднаного командного пункту Об'єднаних сил 2019 року (див.
[2]https://bit.ly/2qBuAH7). В цьому документі сказано, що після
розведення перебувати на ділянках "має право виключно УС СЦКК та СММ
ОБСЄ". А питанням забезпечення безпеки населення, що постійно проживає в
районах ділянок розведення, "покладено на НПУ та НГУ у взаємодії з ВСП
під керівництвом органів ЦВС".

2). ДОДАТКОВО просимо надати копії відповідних додатків до Рамкового
рішення від 20.09.2016 Тристоронньої контактної групи уповноважених
представників України, ОБСЄ і Росії з мирного врегулювання ситуації на
сході України (див. [3]https://www.osce.org/ru/cio/266271) або інших
додаткових домовленостей щодо особливостей умов розведення сил і засобів
від лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях в районах
Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської.

Пояснимо, що днями на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій
очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення
будуть присутні проросійські бойовики силових структур "МВД" та "МГБ"
(див. [4]http://archive.is/MMuZu та [5]http://archive.is/WLUer), а на
ділянці розведення близ населеного пункту Петрівське бойовики так званої
"народної міліції ДНР" готові приступити до виконання якихось
"практичних заходів", про що керівництво "ДНР" повідомило СММ ОБСЄ (див.
[6]http://archive.is/FtRUD). Очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" також
заявляють, що на ділянках розведення не можуть перебувати озброєні люди,
а самі ділянки вважаються демілітаризованими (див.
[7]http://archive.is/MMuZu та [8]http://archive.is/WLUer). Ця інформація
співпадає з інформацією від анонімних джерел у поліції про те, що
українські правоохоронці мають знаходитись на ділянках розведення без
вогнепальної зброї, а графік їх чергування на цих територіях не
передбачає їх перебування там з 23:00 до 7:00 (див.
[9]https://bit.ly/2BWQQxF). Маємо підозру, що подібні особливості можуть
бути прописані в додаткових по відношенню до вищезгаданого Рамкового
рішення ТКГ від 20.09.2016 домовленостях.

З огляду на вищезгадане, з метою отримання інформацію про належний
захист з боку української держави мешканців прифронтових населених
пунктів, також просимо Міністерство оборони України та Командувача
об’єднаних сил ПОВТОРНО дати відповіді на наступні питання:

1. Чи мають працівники та військовослужбовці УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ та
НГУ бути присутніми на відповідних ділянках розведення в населених
пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Чи будуть вони присутні на
ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після
розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування?

2. Чи мають при собі вогнепальну зброю працівники та військовослужбовці
УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ і НГУ під час чергувань на ділянках розведення в
населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Чи матимуть вони при
собі вогнепальну зброю під час чергувань на ділянці розведення в районі
населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від
лінії розмежування?

3. Яка кількість працівників та військовослужбовців УС СЦКК, ВСП, ЦВС,
НПУ і НГУ перебуває на ділянках розведення в населених пунктах
Катеринівка та Станиця Луганська? Яка їх кількість перебуватиме на
ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після
розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування?

4. Чи цілодобово перебувають працівники та військовослужбовці УС СЦКК,
ВСП, ЦВС, НПУ і НГУ на ділянках розведення в населених пунктах
Катеринівка та Станиця Луганська? Чи цілодобово вони перебуватимуть на
ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після
розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування? Якщо працівники
та військовослужбовці УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ і НГУ мають перебувати на
вищезгаданих територіях не цілодобово, то яким є графік їх чергувань на
цих територіях?

5. Чи проходили належну підготовку для відбиття нападів диверсійних груп
та снайперських атак, а також щодо служби і евакуації населення в умовах
артилерійських обстрілів та повноцінного військового вторгнення
супротивника працівники та військовослужбовці УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ і
НГУ, які перебуватимуть або вже перебувають на територіях ділянок
розведення в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці
Луганської?

6. Чи передбачається, що після розведення сил і засобів сторін від лінії
розмежування на ділянках розведення можуть перебувати формування так
званої "народної міліції", "МВД", "МГБ" або інші формувань проросійських
окупаційних адміністрацій так званих "ДНР" та "ЛНР"? Якщо так, то які
межі їх перебування там? Чи передбачаються спільні чергування на
ділянках розведення українських та проросійських чи російських сил?

7. Чи можна вважати "синхронним" та "дзеркальним" елементом розведення
сил та засобів сторін в районі Станиці Луганської дві нові вогневі точки
російських та проросійських сил (див. [10]https://bit.ly/2NbnII2 та
[11]https://youtu.be/ao8y1Hw098A) на панівній висоті, що забезпечує
супротивнику ефективний вогневий контроль не лише всієї Станиці, але й
частини сіл Макарове і Нова Кондрашівка?

Відповіді та копії документів просимо Вас у електронній формі
(скан-копії відповіді та документів) на електронну поштову скриньку
сайту "Доступ до правди".

Просимо Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти
робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20
Закону "Про доступ до публічної інформації".

З огляду на суспільну значущість запитуваної інформації, в разі Вашого
повторного ігнорування цього інформаційного запиту ми залишаємо за собою
право не лише звернутися з позовом до суду, але й - за відповідями - до
структур ОБСЄ, та до народних депутатів, щоб аналогічні питання з
депутатських запитів були публічно зачитані на сесії Верховної Ради
України.

З надією на співпрацю!

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
08.10.2019

  Прошу надати відповідь у визначений законом термін електронною поштою.
-------------------------------------------------------------------
Це повідомлення було надіслане через сайт "Доступ до Правди",
призначення якого - надання можливості громадянам надсилати запити про
публічну інформацію з подальшою публікацією цих запитів та відповідей на
них
-------------------------------------------------------------------

References

Visible links
1. mailto:[email address]
2. https://bit.ly/2qBuAH7
3. https://www.osce.org/ru/cio/266271
4. http://archive.is/MMuZu
5. http://archive.is/WLUer
6. http://archive.is/FtRUD
7. http://archive.is/MMuZu
8. http://archive.is/WLUer
9. https://bit.ly/2BWQQxF
10. https://bit.ly/2NbnII2
11. https://youtu.be/ao8y1Hw098A

Посилання