Посвідкана тимчасове проживання для іноземця-надомника

Шкарівська Ірина Михайлівна

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

Відповідно до п.1 Загальної частини Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322 (далі – Порядок №322) посвідка на тимчасове проживання (далі - посвідка) є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Відповідно до п.4 Загальної частини Порядку №322 іноземцям та особам без громадянства, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування, посвідка видається на період роботи в Україні, який зазначається в дозволі на застосування праці.

Прошу надати відповідь, чи обов’язковим є обмін посвідки на тимчасове проживання (у зв'язку із закінчення строку дії) для іноземця у тому разі, якщо для такого іноземця оформлено дозвіл на застосування праці іноземців в Україні та на цій підставі - посвідку на тимчасове проживання, однак у подальшому ним із роботодавцем було досягнуто домовленість про надомний характер праці (за місцем проживання іноземця за кордоном)?

Чи буде порушувати такий іноземець міграційне законодавство України у тому разі, якщо, будучи працевлаштованим в Україні на підставі дозволу на застосування праці іноземців, не матиме посвідку на тимчасове проживання, проте не порушуватиме строків перебування на території України для іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду (не більш як 90 днів протягом 180 днів)?

Буду вдячна за оперативну відповідь.

З повагою,

Шкарівська Ірина Михайлівна

Державна міграційна служба України

1 AttachmentДержавна міграційна служба України

1 Attachment