Наказ Держгеокадастру від 17.12.2020 № 550 "Про затвердження плану першочергових заходів оприлюднення наборів геопросторових даних"

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації.
Відповідно до наказу Держгеокадастру від 17.12.2020 № 550 "Про затвердження плану першочергових заходів оприлюднення наборів геопросторових даних":
1. Оприлюднення набору геопросторових даних (дампу) ДЗК.
Частота оновлення набору даних на зазначених вебресурсах – щомісяця.
Листом від 15.01.2021 № ПІ-18/0-0.21-32/69-21 Держгеокадастр повідомив що на виконання кроку 1 Плану першочергових заходів оприлюднення наборів геопросторових даних та запровадження електронних сервісів Державного земельного кадастру, затвердженого наказом Держгеокадастру від 17.12.2020 року № 550, державним підприємством «Центр Державного земельного кадастру» оприлюднено набори даних про всі сформовані земельні ділянки у Державному земельному кадастрі без координат за посиланням https://data.land.gov.ua у форматі JSON.
Станом на 27.04.2021р. за посиланням https://data.land.gov.ua оприлюднені набори даних про всі сформовані земельні ділянки у Державному земельному кадастрі без координат наявні та доступні для завантаження лише станом на 31 грудня, 2020р. Тобто відсутній набір даних за січень місяць 2021 року станом на 31 січня 2021р.
Також набори даних про всі сформовані земельні ділянки у Державному земельному кадастрі без координат у форматі JSON місять лише відомості про:
- кадастровий номер - {"CAD_NUM":"5125481000:01:002:0018",
- форма власності - "OWNERSHIP_CODE":"100","OWNERSHIP":"Приватна власність",
- категорія земель - "CATEGORY_CODE":"100","CATEGORY":"Землі сільськогосподарського призначення",
- цільове призначення - "PURPOSE":"01.01","USE":"для ведення товарного сiльськогосподарського виробництва",
- площа - "AREA_SIZE":"3.1809","UNIT_AREA":"1"}
Разом з тим, статтею 15 Закону України "Про Державний земельний кадастр" передбачено, що відомості Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки містять відомості про:
- кадастровий номер;
- місце розташування, у тому числі дані Державного адресного реєстру (за наявності);
- опис меж;
- площа;
- міри ліній по периметру;
- координати поворотних точок меж;
- дані про прив'язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі;
- дані про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів;
- відомості про інші об'єкти Державного земельного кадастру, до яких територіально (повністю або частково) входить земельна ділянка;
- цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель);
- склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв;
- відомості про обмеження у використанні земельних ділянок;
- відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки;
- нормативна грошова оцінка;
- інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку.
Таким чином оприлюднені набори даних про всі сформовані земельні ділянки у ДЗК без координат, відповідно до наказу Держгеокадастру від 17.12.2020 № 550 "Про затвердження плану першочергових заходів оприлюднення наборів геопросторових даних", не містять даних про місце розташування, у тому числі дані Державного адресного реєстру (за наявності), дані про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів, відомості про інші об'єкти Державного земельного кадастру, до яких територіально (повністю або частково) входить земельна ділянка, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель, склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв, відомості про обмеження у використанні земельних ділянок, відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки, нормативну грошову оцінка, інформацію про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку.

Враховуюче вищезазначене прошу надати інформацію:
1. щодо причин затримки виконання наказу а саме його пункту - частоти оновлення набору даних на зазначених вебресурсах – щомісяця, у разі якщо оприлюднення набору даних за січень місяць 2021 року станом на 31 січня 2021р. здійснено на інших вебресурсах прошу надати посилання;
2. доповнити відомості набору даних про всі сформовані земельні ділянки у Державному земельному кадастрі без координат у форматі JSON відомостями про земельні ділянки, передбачені ст. 15 Закону України "Про Державний земельний кадастр"
3. Стан виконання етапів наказу Держгеокадастру від 17.12.2020 № 550 "Про затвердження плану першочергових заходів оприлюднення наборів геопросторових даних" в цілому;
4. Інформацію щодо перенесення терміну виконання етапів та кінцевий строк виконання наказу № 550.

З повагою,

Сергій

Відділ розгляду звернень та прийому громадян - Центральний апарат,

1 Attachment