Надання безстрокових дозволів іноземцям для перетину лінії зіткнення в Донбасі

Фоменко Михайло Олександрович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації.

N.B. ДАНИЙ ЗАПИТ НЕ СТОСУЄТЬСЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ, СПРИЧИНЕНОГО КОРОНАВІРУСНОЮ ХВОРОБОЮ.

Відповідно до Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 №815:

дозвіл фізичній особі - рішення координаційного центру або координаційної групи про надання дозволу на перетинання лінії розмежування через діючі контрольні пункти для в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій;

На офіційному веб-сайті СБУ висвітлюється інформація про стан розгляду заяви та прийняте рішення, а саме щодо:

надання або відмови в наданні дозволу фізичній особі - не пізніше ніж протягом 15 днів з дати реєстрації відповідної заяви;
припинення (скасування) дозволу фізичній особі - не пізніше ніж протягом 10 робочих днів з дати прийняття рішення.
За клопотанням особи, яка подала заяву про отримання дозволу фізичній особі, інформація про прийняте рішення може надсилатися на електронну адресу, зазначену в заяві.

За результатами перевірки протягом 15 днів з дня подання заяви координаційним центром або координаційною групою надається дозвіл фізичній особі на перетинання лінії розмежування за маршрутом прямування та у зворотному напрямку, одноразовий (строком до 30 днів) або багаторазовий (без обмеження строку дії).
Для отримання дозволу фізичній особі на в’їзд на тимчасово окуповані території або виїзд з таких територій особа подає заяву в електронній формі на офіційному веб-сайті СБУ (urp.ssu.gov.ua) або в письмовій формі координаційному центру або координаційній групі, а також копію документа, що посвідчує особу.

треба зазначити, що вищезазначений Порядок не містить обмежень та додаткових вимог стосовно іноземців та осіб без громадянства для отримання бестрокового дозволу.

У той же час наявна інформація стосовно великої кількості іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, котрим відмовляють у оформленні безстрокового дозволу - як у випадку оформлення дозволу на офіційному сайті СБУ, так і при особистому зверненні до КЦ і КГ. В такому випадку, навіть при зазначенні відмітки "безстроковий" у заяві, відбувається оформлення одноразового дозволу. За відсутності подібних обмежень у профільній Постанові, виникають питання стосовно законності таких дій.
Відповідно до вищенаведеного, прошу надати таку інформацію:

1) Чи можливе оформлення іноземцем або особою без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, безстрокового дозволу на перетинання лінії розмежування.

2) Якщо ні - якими нормами чинного законодавства встановлено таке обмеження.

З повагою,

Фоменко Михайло Олександрович