Контроль за дотриманням та відповідальність за порушення положення про конкурс на посаду керівника ЗЗСО

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

перелік нормативних правових актів, якими визначається контроль за дотриманням (орган контролю, порядок проведення перевірки тощо) та відповідальність за порушення положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти затвердженого на підставі наказу МОН України від 28.03.2018 № 291 (неоприлюднення відеозаписів, порушення строків тощо).

З повагою
Оксана

Від: Таранік-Ткачук Катерина Валеріївна
Міністерство освіти і науки України

Посилання

Доброго дня!

Запитувалася інформація стосовно переліку нормативних правових актів (вид акту, видавник, дата видання, реєстраційний номер), які містять норми щодо контролю (перевірки, інспекції, комісії) та відповідальності за порушення вимог до конкурсів на посаду керівників ЗЗСО.

Відповідь по суті у листі Міністерства геть відсутня.

Якщо відсутні акти законодавства, що містять норми права, якими передбачений контроль за дотриманням вимог до конкурсів на посаду керівників ЗЗСО та норми права про відповідальність засновників ЗЗСО, конкурсних комісій, учасників відбору та ін. щодо порушення вимог до таких конкурсів або розпоряднику-профільному міністерству такі акти невідомі, - то так треба і написати в листі-відповіді, а не цитувати законодавство стосовно того, що такі конкурси проводяться.

(Так, є Закон України "Про загальну середню освіту" і є наказ МОН України "Про затвердження Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти" від 28.03.2018 № 291 - і там немає таких норм).

А якщо вже відповідали як на звернення, то можна було б написати, чи може МОН за скаргою громадян ініціювати перевірку засновника ЗЗСО (органу управління освітою) щодо порушень під час проведення конкурсних відборів на посаду керівника ЗЗСО.

Навіщо писати такі листи-відписки? Відповідальність за таке передбачена і законом про доступ до публічної інформації, і законом про звернення громадян.

З повагою,
Оксана