Екстрена медична допомога в Луганській області

Доброго дня!

Благодійний Фонд “Право на захист” (далі-БФ «Право на захист») користується нагодою, щоб висловити Вам наші щирі запевнення у глибокій повазі.

БФ “Право на захист” – українська неурядова організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав людини внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від конфлікту. На даний час організацією проводиться моніторингове дослідження доступу до медичної допомоги в населених пунктах які знаходяться вздовж лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях.

12.06.2020 Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 717-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Луганської області" у зв'язку з чим були створені нові територіальні громади в області.

Відповідно до п. 4.2 Примірного положення про станцію екстренної (швидкої) медичної допомоги, яке затверджене наказом № 500 від 29.08.2008 Міністерством охорони здоров'я України "Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню в Україні", зона обслуговування Станції не обов'язково може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом. Рішення з цього питання виноситься органом державної виконавчої влади.

Враховуючи викладене, відповідно до ст. 1, ч. 2 ст. 5 та п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про доступ до публічної інформації» просимо надати інформацію щодо:

- чи змінилася мережа відокремлених структурних підрозділів центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Донецькій області (кількість станцій швидкої медичної допомоги та їх підстанцій, їх підпорядкування) у зв'язку зі створенням нових територіальних громад? Якщо так, то яким чином?

- чи змінилися зона обслуговування станцій швидкої медичної допомоги у зв'язку зі створенням нових територіальних громад? Якщо так, то яким чином?

- чи приймалися рішення органами державної виконавчої влади щодо обслуговування територій, що не співпадають з існуючим адміністративно-територіальним поділом на межі Донецької та Луганської областей.

Звертаємось із проханням надати таку інформацію у строк, визначений ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З повагою,

Руслан Романів (правовий аналітик БФ "Право на захист")

Департамент охорони здоров'я , Луганська обласна державна адміністрація

1 Attachment