Е-лікарняний

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

В п. 5 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (ВЖЕ НЕ ДІЮЧОМУ) було зазначено: «Матеріальне забезпечення... виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше 12 КАЛЕНДАРНИХ МІСЯЦІВ з дня відновлення працездатності...».

В п. 5 с. 32 ЧИННОГО Закону України № 1105-XIV наголошено: «Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше ДЕСЯТИ ДНІВ з дня їх надходження».

В той же час, в п. 3 наказу МОЗ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України» від 28.09.2021 № 2086 (далі – Закон 2086) прописано: «Листок непрацездатності вважається виданим через СІМ ДНІВ після дати закриття листка непрацездатності».

Надайте, будь ласка, відповідь:
1. 10 днів – «календарних» або «робочих»?
2. Чому не можна продовжити термін щодо розгляду документів для призначення допомоги до 1 місяця, адже виникає проблема: згідно даного закону бухгалтер повинен постійно бути на роботі, щоб не порушити дані вимоги?
3. Хто має нарахувати допомогу в разі знаходження бухгалтера у відпустці або лікарняному у випадку, коли на підприємстві/установі до 15 працівників, є лише 1 бухгалтер і 1 уповноважений комісії з соцстраху (той самий бухгалтер)?

(особливо, якщо він один в установі)

З повагою,

Людмила

Олександр Володимирович Донченко, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

1 Attachment