Дії співробітників ПФУ при розрахунку пенсії

Доброго дня!
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

«Частиною першою статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР "Про оплату праці" (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 Закону № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Відповідно до частини першої статті 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Згідно зі статтею 41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-ІV до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1. Чи має право працівник ПФУ, якій розраховує пенсію пенсіонеру , не брати з довідок про складові заробітої плати суми, з яких були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески, для розрахунку пенсії?
2. Якщо "Так.Має". Ви вважаєте дії свого працівника правомірними, то прошу надати норми закону, постанови та інші нормативні документи, у яких описані ці законні процеси за для ознайомлення.
Дякую!

З повагою,

Анна

Пенсійний фонд України

Зареєстровано 18.01.2024 17:18:27, реєстраційний №119/11

Пенсійний фонд України

2 Attachments

[ Email has no body, please see attachments ]

Доброго дня!
Дякую за відповідь! Але питання було про вже сформовані довідки форми, затвердженої ПФУ, для розрахунку пенсії та роботи с цими довідками працівника розрахункового відділу ПФУ, коли при розрахунку пенсії з цих довідок не враховуються деякі суми виплат, цім самим відбувається зменшення пенсії, на яку мав право пенсіонер. Приклади: справа № 300/5138/22 від 12 січня 2023 р., справа № 300/5138/22 від 16 серпня 2023 р.
В моєї ситуації з довідок, затверджених постановою правління ПФУ від 17 січня 2017р.№1-3( про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця(за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією)), не була врахована, для розрахунку моєї пенсії, компенсація за невикористану відпустку (на неї, так само, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), що призвело до зменшення моєї пенсії.
Восьмий апеляційний адміністративний суд у Справа № 300/5138/22 довів що
«Відповідно до частини першоїстатті 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 Закону України «Про оплату праці»визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми
Згідно з частинами другою, шостоюстаттею 33 Закону України «Про державну службу» від16 грудня 1993 року № 3723-ХІІзаробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислуги років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Частиною 1статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення»визначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно доЗакону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування»нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.
Отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
З урахуванням зазначених норм та частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці», якою передбачено, що заробітна плата - це винагорода, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу, допомога по тимчасовій непрацездатності, відпускні, виплати за дні перебуванні у відрядженні, одноразові виплати, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, не є заробітною платою, у зв`язку з чим підлягають включенню до складу виплат, які враховуються при обчисленні розміру пенсії.»
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
1. Чи мав право працівник розрахункового відділу ПФУ, якій розраховував мою пенсію , не брати з довідок про складові заробітної плати компенсацію за невикористану відпустку, з якої були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески, для розрахунку пенсії ?
Надайте відповідь :
а). "Ні, не мав, помилився. Зверніться до ПФУ, де Ви перебуваєте на обліку, пенсію перерахують."
в). «ТАК, мав» та Ви вважаєте дії свого працівника правомірними, він працював згідно з
частиною 2 статті 19 Конституції України (де встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України), та моє право, відповідно до статті 46 Конституції України ( в якої зазначено що, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними), мати достойну пенсію не було порушено, наполягаю, надайте мені норми закону, постанови та інші нормативно-правові документи, які доведуть то. Ви зробите добру справу підвищуючи освіту пенсіонерів.

З повагою,

Анна

Доброго дня!
Дякую за відповідь! Але питання було про вже сформовані довідки форми, затвердженої ПФУ, для розрахунку пенсії та роботи с цими довідками працівника розрахункового відділу ПФУ, коли при розрахунку пенсії з цих довідок не враховуються деякі суми виплат, цім самим відбувається зменшення пенсії, на яку мав право пенсіонер. Приклади: справа № 300/5138/22 від 12 січня 2023 р., справа № 300/5138/22 від 16 серпня 2023 р.
В моєї ситуації з довідок, затверджених постановою правління ПФУ від 17 січня 2017р.№1-3( про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця(за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією)), не була врахована, для розрахунку моєї пенсії, компенсація за невикористану відпустку (на неї, так само, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), що призвело до зменшення моєї пенсії.
Восьмий апеляційний адміністративний суд у Справа № 300/5138/22 довів що
«Відповідно до частини першоїстатті 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 Закону України «Про оплату праці»визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми
Згідно з частинами другою, шостоюстаттею 33 Закону України «Про державну службу» від16 грудня 1993 року № 3723-ХІІзаробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислуги років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Частиною 1статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення»визначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно доЗакону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування»нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.
Отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
З урахуванням зазначених норм та частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці», якою передбачено, що заробітна плата - це винагорода, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу, допомога по тимчасовій непрацездатності, відпускні, виплати за дні перебуванні у відрядженні, одноразові виплати, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, не є заробітною платою, у зв`язку з чим підлягають включенню до складу виплат, які враховуються при обчисленні розміру пенсії.»
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
1. Чи мав право працівник розрахункового відділу ПФУ, якій розраховував мою пенсію , не брати з довідок про складові заробітної плати компенсацію за невикористану відпустку, з якої були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески, для розрахунку пенсії ?
Надайте відповідь :
а). "Ні, не мав, помилився. Зверніться до ПФУ, де Ви перебуваєте на обліку, пенсію перерахують."
в). «ТАК, мав» та Ви вважаєте дії свого працівника правомірними, він працював згідно з
частиною 2 статті 19 Конституції України (де встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України), та моє право, відповідно до статті 46 Конституції України ( в якої зазначено що, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними), мати достойну пенсію не було порушено, наполягаю, надайте мені норми закону, постанови та інші нормативно-правові документи, які доведуть то. Ви зробите добру справу підвищуючи освіту пенсіонерів.
Дякую!

З повагою,

Анна

Пенсійний фонд України

Зареєстровано 29.01.2024 11:51:35, реєстраційний №190/11

Пенсійний фонд України

Зареєстровано 29.01.2024 11:54:05, реєстраційний №191/11

Пенсійний фонд України

2 Attachments

[ Email has no body, please see attachments ]