Дискримінація громадян які не мають прописки

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

В місті Києві у більшості лікарень та поліклінік при зверненні громадянина України, який немає в паспорті реєстрації в м. Києві, вимагають додаткові платежі в так звані благодійні фонди.

Наприклад, якщо звертаєшся навіть щоб зробити флюрографію, то для громадян без реєстрації в м. Києві потрібно оплатити суму на піврічне чи річне обслуговування в даній лікарні. Ще один приклад, при народжуванні дитини в пологових будинках теж беруть додаткову плату якщо пацієнтка без прописки, навіть якщо вона при цьому спостерігалась в цьому ж пологовому.

Питання полягає в тому, на якій підставі в закладах Міністерства Охорони Здоров’я дискримінують людей за місцем їх реєстрації?

Друге питання – які заходи проводить чи планує проводити ваше міністерство для запобігання дискримінації за місцем народження (реєстрації)?

Останнє питання – що має робити пацієнт, якщо його дискримінують в лікувальних закладах по будь-якій ознаці?

З повагою,

Олександр Ткачук

Від: Гаврилюк А.О.
Міністерство охорони здоров'я

  Ткачук Олександр,

[email address]

 

 

 

Департамент медичної допомоги розглянув запит на отримання публічної
інформації та повідомляє.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок
здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що
знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників
публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить
суспільний інтерес.

Відповідно до частини першої статті 1 зазначеного Закону публічною
інформацією визначається відображена та задокументована будь-якими
засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена
в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків,
передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні
суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації,
визначених цим Законом.

Згідно з частиною першою статті 19 запит на інформацію – це прохання особи
до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у
його володінні.

Враховуючи, що надісланий лист не підпадає під дію Закону, та фактично є
зверненням, його буде розглянуто відповідно до Закону України «Про
звернення громадян», про що Вас буде повідомлено у встановленому
законодавством порядку.

Посилання

Від: Vira I. Komar

Посилання