Батьківські комітети

Олена Сєрова

Доброго дня!

Рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) приймає заклад освіти на загальних зборах (конференції) трудового колективу. Батьківський комітет школи є добровільним громадським формуванням, створеним на основі єдності інтересів батьків щодо реалізації прав та обов’язків своїх дітей під час їх навчання у навчальному закладі.
У своїй діяльності батьківський комітет школи керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про об’єднання громадян», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, Статутом ЗОШ № 1, цим положенням та іншими нормативно-правовими актами з прав дитини.
Метою діяльності батьківського комітету школи є захист законних інтересів дітей в органах громадського самоврядування школи, у відповідних державних органах, а також надання допомоги педагогічному колективу в реалізації завдань загальної середньої освіти. Термін повноважень комітету – один рік (або ротація складу комітету проводиться щорічно на третину). До складу комітету мав входитити заступник керівника загальноосвітньої установи з виховної роботи, а рішення організації мали рекомендаційний характер.Заклад на підставі Примірного положення про батьківські
комітети (ради) загальноосвітніх навчальних закладів розробляє
власне положення про батьківські комітети з урахуванням специфіки діяльності свого закладу та вимог до статутних документів.
У ст.9 ЗУ "Про громадські об`єднання" ( чинний) зазначено: "Громадське об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність із статусом юридичної особи або без такого статусу, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", протягом 60 днів з дня проведення установчих зборів. У разі неподання (не надсилання) документів для реєстрації громадського об’єднання протягом 60 днів з дня утворення таке громадське об’єднання не вважається утвореним. Дії від імені незареєстрованого громадського об’єднання, крім дій, пов’язаних з реєстрацією такого об’єднання, забороняються".
Згідно ст.12 ЗУ "Про благодійну діяльність та благодійні організації" визначає, що "засновниками благодійних організацій можуть бути дієздатні фізичні та юридичні особи, крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб публічного права".
відповідно до:
ст.32 Закону "Про місцеве самоврядування" - управління закладами освіти та організація їх матеріально-технічного і фінансового забезпечення здійснюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад;
ст.43 Закону "Про загальну середню освіту" - утримання та розвиток матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів фінансується за рахунок засновників (власників)

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1.повну інформацію про зареєстровані громадські об'єднання - батьківські комітети на території Васильківського району з вказанням засновника та їх членів, дати внесення в реєстр, статутний капітал, територія діяльності (назва навчального закладу), на підставі якого нормативно-правового акту здійснюється діяльність
2. Інформацію про зареєстровані у встановленому законом порядку батьківські комітети та громадські організації в Опорному навчальному закладі -
Гребінківського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ Васильківської районної ради Київської області
3.За якою організаційно-правовою формою утворюються батьківські комітети на території Васильківського району
4.Яким чином, за допомогою яких механізмів та на підставі яких нормативно- правових актів батьківські комітети на території Васильківського району виконують завдання з матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів?
5.Надати інформацію надходжень до закладів освіти Васильківського району Київської області (всі дитячі садочки, школи, НВК, гімназії), а також до відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації Київської області по кодам відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11, зазначеним підгрупам присвоєно коди доходів бюджету;
25020100 «Благодійні внески, гранти та дарунки»;
25020200 «Кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій , фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб» за період 2017/2018 та 2019 роки.
6. Надати інформацію надходжень до Опорного навчального закладу -Гребінківського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ Васильківської районної ради Київської області від засновника - Васильківської районної ради Київської області та від органу місцевого самоврядування - Гребінківської селищної ради Київської області за 2018 та за 2019 рік

З повагою,

Олена Сєрова

Васильківська райдержадміністрація

Дякуємо! Ваш лист отримали.

звернення, Васильківська райдержадміністрація

звернення, Васильківська райдержадміністрація

Daria залишив коментар ()

Цікаво чим скінчилося та що здобуто? Запит гарний але відповіді не зовсім по суті. Не зрозуміло яким чином діють батьківськи комітети якщо регістрації в них не має?