Журналіст подав до суду на Волинську облраду, щоб дізнатися, чи губернатор не прогулює роботу

26 квітня 2017 15:32

10184 dyrhe2wu0z89 w 687

Журналіст інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» Юрій Горбач звернувся до суду із позовом проти Волинської обласної ради, яка відмовилася надавати інформацію про те, як її голова Ігор Палиця відвідує своє робоче місце. Про це повідомляє сайт видання «Четверта влада».

Позовна заява зареєстрована 18 квітня у Волинському окружному адміністративному суді.

Журналіст «Четвертої влади» двічі звертався із запитом до Волинської обласної ради.

Юрій Горбач намагався отримати інформацію про те, коли і скільки разів голова облради Ігор Палиця скористався своїм правом на щорічну оплачувану відпустку, відпустку без збереження заробітної плати та коли і скільки часу перебував у відрядженнях та не виходив на роботу у зв`язку з хворобою. Також журналіста цікавило, які виплати отримав губернатор за час перебування його на посаді.

Вперше із запитом журналіст звернувся ще у вересні 2016-го року, але облрада відмовилася надавати інформацію. Вдруге він надіслав запит у березні 2017 року, але у Волиньраді так і не погодилися оприлюднити запитувані дані.

В облраді відмову арґументували тим, що вони, відповідно до закону, зобов`язані надавати на запити лише ту інформацію, яка була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, або перебуває у володінні суб`єктів владних повноважень чи розпорядників публічної інформації. Тоді як інформація, яку попросив журналіст, на їх погляд, не є такою інформацією.

Також у Волинській обласній раді вважають, що закон не зобов`язує їх оприлюднювати інформацію про перебування голови обласної ради у щорічній відпустці, відпустці без збереження заробітної плати, відрядженні, невиході на роботу внаслідок тимчасової непрацездатності.

Натомість у раді повідомили, що за 15 місяців роботи на посаді Ігорю Палиці нараховано 109 тисяч 985 гривень зарплати, яку після сплати податків повернули в дохідну частину місцевого бюджету.

Юридичну підтримку в справі здійснює адвокат, медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко.

Судовий позов оплатили за рахунок ініціативи «На суд за доступ» журналістки Надії Вірної, про яку нещодавно писав «Доступ до правди».

«Доступ до правди»

 

 

фото - http://konkurent.in.ua