Вимагайте оприлюднення відкритих даних: яка за порядком ваша дитина у черзі в дитсадок

19 Листопада 2021 10:15

Інформація про черги дітей у дитсадки є надзвичайно важливим набором відкритих даних, оскільки дитсадків бракує, а в деяких регіонах батьки записують дитину в таку чергу ледь не одразу після народження.

Оприлюднення інформації про черги дітей у дошкільні навчальні заклади є також вимогою Посатнови №835 про набори відкритих даних.

Задля спрощення процесу отримання місця у дитячому садочку створили загальнонаціональний сервіс Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти на базі порталу інформаційної системи управління освітою (ІСУО). Електронна система забезпечує подачу онлайн-заяв і дає змогу переглянути інформацію про черги в дошкільні установи та стежити за їх просуванням, що відповідає вимогам Постанови № 835.

В Ініціативі OpenUp заначають, що не всі міста користуються цим сервісом. Зокрема, станом на 2020 рік, 13 міст зі 100 не оприлюднювали дані про черги дітей у дошкільні навчальні заклади. 

З точки зору зручності важливо, що деякі міста не лише дозволять онлайн переглянути чергу, але і онлайн до неї записатись. Тож додатково забезпечили можливість подачі онлайн-заяви та відстеження черги у заклади середньої освіти 38 міст. Водночас 8 міст (Білгород-Дністровський, Вишневе, Дунаївці, Калуш, Подільськ, Покровськ, Світловодськ) не оприлюднюють жодної інформації про реєстрацію у комунальні заклади освіти.

За даними аналітиків Ініціативи OpenUp далеко не всі міста за шість років чинності Постанови № 835 оприлюднили всі набори даних. Однак вимога оприлюднення інформації про черги дітей у дошкільні навчальні заклади виконується найкраще – її дотримались 87 органів місцевого самоврядування.

Якщо у вашому регіоні чи містечку ці дані оприлюднено, то ви можете легко побачити розмір черги і як вона просувається.Якщо ні – то пишіть запит. Бо усі відомомсті, які віднесені до переліку відкритих даних, є публічною інформацією.

Читайте також: Відкриті дані: отримуємо інформацію про плани територій

І нагадуємо: якщо ви стикаєтеся з проблемою відсутності необхідної інформації на сайті ОМС, оскаржуйте це.

Порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації» тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатко­вуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 гривень). У випадку недотримання права на інформацію необхідно звертатися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, щоб відповідальні працівники Омбудсмана склали адміністративні протоколи щодо порушників. Зразок скарги до офісу Уповноваженого можна знайти за посиланням.

«Доступ до правди»