У Трускавці після суду за доступ до інформації котельня подешевшала на півмільйона

24 березня 2017 11:20

1663919f2c5889362e64a9080da75cf8

У Трускавці внаслідок розголосу від розкриття документації на будівництво котельні для місцевої школи мистецтв, вартість будівництва зменшилася на півмільйона гривень. Про це повідомляє сайт «Джерела Трускавця».

«Коли після рішення суду ми прийшли , аби ознайомитися з проектом, то були здивовані тим, що він був абсолютно новісінький, так начебто щойно створений. Тим часом роботи щодо будівництва котельні були завершені, і міський голова та керівник «Трускавецьтепло» повідомили, що використано значно меншу суму коштів – лише 850 тис . грн. при тому, що проектом передбачено 1, 2 млн. грн. Як це може бути? Ми будемо проводити стосовно цього розслідування, скопійовані документи дали на вивчення експертам», – коментує видання.

Як писав «Доступ до правди», редакція «Джерел Трускавця» у 2016 році двічі надсилала запити на отримання публічної інформації до «Трускавецьтепло». Розпорядник відповів, що проектно-кошторисна документація є значною за обсягом, тому потрібно заплатити за копіювання та друк.

Редакція видання сплатила підприємству кошти за копіювання у розмірі 407 гривень.

Однак «Трускавецьтепло» повторно звернулося до видання з проханням оплатити послуги копіювання усіх восьми томів проектно-кошторисної документації.

Після оплати послуг, документи отримати не вдалося і видання звернулося до міського суду. У листопаді 2016 року суд задовольнив позов «Джерел Трускавця», зобов’язавши комунальне підприємство діяти у відповідності до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» й надати можливість журналістам робити виписки, фотографувати, копіювати, сканувати, записувати на будь-які носії інформацію з проектно-кошторисної документації будівництва котельні для школи мистецтв.

Директор «Трускавецьтепло» не погодився з рішенням суду й оскаржив його у Львівському апеляційному адміністративному суді, але програв.

«Доступ до правди»