Суд: Інформація про прізвища і розмір премій, виплачених з бюджету, є публічною

28 Травня 2019 09:48

Опубліковано повний текст рішення Шостого апеляційного адміністративного суду щодо відкриття інформації про премії працівникам Нафтогазу у зв'язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді у спорі між Українським інститутом з прав людини та Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України». Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку Український інститут з прав людини, який виступив позивачем у справі про доступ до інформації.

Як оголосив суд:

«... інформація про прізвища, імена, по батькові та посади всіх співробітників і членів правління ПАТ НАК «Нафтогаз України», які отримали премії, у зв'язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді у спорі з ПАТ "Газпром" щодо транзитного контракту, а також інформацію про розмір виплаченої премії, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» є публічною інформацією та може бути надана за запитом на інформацію.

...колегія суддів погоджується із висновками суду першої інстанції про протиправність дій відповідача стосовно ненадання відповіді на інформаційний запит позивача, оскільки доступ до запитуваної інформації, згідно з положеннями Закону України «Про доступ до публічної інформації», не може бути обмежено, а тому правомірно зобов'язано Публічне акціонерне товариство Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» надати Громадській організації Український інститут з прав людини інформацію та копії документів, у відповідь на запит на публічну інформацію від 04 липня 2018 року».

Як писав «Доступ до правди», НАК «Нафтогаз» відмовився назвати імена тих, хто отримав премії за Стокгольмський суд, аргументуючи свою відмову відповісти на запит тим, що надання такої інформації не є необхідним для захисту інтересів національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Нагадаємо, ідеться про суму 46,3 млн доларів США, яку, за повідомленнями НАК «Нафтогаз» було витрачено на премії причетним до перемоги НАК «Нафтогаз України» у Стокгольмському суді в спорі з російським ПАТ «Газпром» щодо транзитного контракту.

ГО «Український інститут з прав людини» оскаржив дану відмову у суді.

Ще раніше інформаційне агентство «Українські новини» за підтримки юристів Української Гельсінської спілки з прав людини подало позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою зобов'язати Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» надати список посадовців компанії, які отримали премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над публічним акціонерним товариством «Газпром».

Як повідомляли «Українські новини», «Нафтогаз» засекретив прізвища щасливчиків. На свій запит УН отримали відповідь, що це конфіденційна інформація.

«Доступ до правди»