Редакторка «Доступу до правди» програла суд СБУ. Готується апеляція

12 червня 2017 13:54

165303

Окружний адміністративний суд Києва повністю пристав на аргументи Служби безпеки України і відмовив у задоволенні позову Лесі Ганжі, головного редактора «Доступу до правди», в якому йшлося про неправомірну відмову СБУ надати на запит результати перевірки внутрішньо-переміщених осіб, що отримують пенсії та інші соціальні виплати, зокрема скількох осіб рекомендовано позбавити пенсій та соціальних виплат у результаті перевірок СБ, що проходили у 2016 році.

«Згідно письмових заперечень СБУ витребувана в запиті інформація є результатом оперативно-розшукової та контррозвідувальної діяльності Служби безпеки України, на підставі якої в подальшому було порушено 46 кримінальних проваджень», - ідеться у постанові суду.

Також у вердикті суду мовиться, що враховуючи зазначене, суд прийшов до висновку, що запитувані документи відносяться до інформації з обмеженим доступом у зв’язку із тим, що їх надання може завдати шкоди досудовому розслідуванню.

«Мене як запитувача не цікавили «відомості досудового розслідування», а лише інформація про поточну діяльність суб’єкта владних повноважень стосовно конкретної теми. Запит не стосувався кількості досудових розслідувань, порушених після перевірок відповідача, обставин щодо провадження по них, номерів справ, дійових процесуальних осіб в них тощо. Він стосувався надання знеособленої, неперсоналізованої інформації у прив’язці до міст України», - ідеться у позові редактора «Доступу…».

Юрист Олександр Бурмагін, ГО «Плафторма прав людини», що здійснює юридичне підтримку позову Лесі Ганжі зазначив к моентарі, що  дане рішення важко назвати юридичним аналізом спору між запитувачем і розпорядником.

«Суд першої інстанції повністю пристав на аргументи та позицію СБУ і жодним чином навіть не спробував співставити аргументи сторін. Два питання із запиту стосуються суто статистичних, знесоблених цифр, які ніяк не можуть мати відношення до конкретних кримінальних справ. Сподіваємось, апеляційна інстанція надасть більш розгорнуту відповідь щодо права на доступ до публічної інформації», - коментує Бурмагін.

Нагадаємо, редактор «Доступу до правди» Леся Ганжа подала позов до Київського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправними дії Служби безпеки України та зобов’язати її надати інформацію на запит. Позов було подано 14 листопада, суд ухвалив, що провадження буде скороченим, розглядатиметься суддею одноособово, без проведення засідання та виклику сторін в суд.

 

 «Доступ до правди»