Полтавська ОДА засекретила дані про спорудження ЦНАПу за 75 мільйонів

2 Листопада 2020 10:20

Департамент будівництва Полтавської ОДА приховав інформацію про будівництво ЦНАПу: одним з перших своїх рішень Олег Синєгубов відніс акти виконаних робіт до інформації з обмеженим доступом. Розслідування проводила журналістка видання «Полтавщина» Дарина Синицька.

Департамент будівництва, містобудування та архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА відмовився надавати копії актів виконаних робіт щодо будівництва нового ЦНАПу, назвавши їх «інформацією з обмеженим доступом». Замість цього запропонував ознайомитися із обліковою карткою об’єкту.

Журналістка видання «Полтавщина» Дарина Синицька звернулась із запитом щодо надання копій актів виконаних робіт по будівництву ЦНАПу за період з 18 липня 2018 року по 28 вересня 2020-го. 

У відповіді в ОДА відмовили.

Причина: акти виконаних робіт відносяться до первинного бухгалтерського обліку. У листопаді минулого року — за тиждень після свого призначення — голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов своїм розпорядженням відніс форми первинного обліку до службової інформації. А закон «Про доступ до публічної інформації» передбачає, що така інформація не є відкритою.

«Розпорядженням голови Полтавської ОДА № 878 від 20.11.2019 «Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Полтавській ОДА», до службової інформації в Полтавській ОДА та її структурних підрозділах відноситься інформація, що міститься у документах, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов’язані з розробкою напряму діяльності ОДА, її структурних підрозділів або здійсненням ними контрольних, наглядових функцій, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень; документи ОДА, що містять службову інформацію інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.

Організаційно-розпорядча документація, форми первинного обліку, довідки, службові та доповідні записки, листування з іншими органами державної влади створюються в процесі здійснення наглядових або контрольних функцій органів державної влади, з чого випливає, що вищезазначена інформація є інформацією з обмеженим доступом, відповідно до чинного законодавства»

Однак у ОДА дали натомість інші дані - «інформацію, яка стосується запиту в розрізі кількості оплат по актах виконаних робіт». До відповіді на запит прикріпили таблицю із виплатами двом підрядникам, яку назвали «обліковою карткою», яка, однак, не дозволяє визначити вартості окремих видів робіт по спорудженню ЦНАПу.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» (ч. 5 ст. 6) передбачає заборону на обмеження доступу до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном. А надання самих сум без адекватного пояснення їх використання та розшифровування абревіатур не є відповіддю на запитувану інформацію.

Розпорядження ж голови ОДА є нижчими за рангом від законів і не можуть їх «перекривати».

Тож фактично чиновники Полтавської ОДА неправомірно відмовили журналістам у інформації.

Довідково: На початку осені Полтавська ОДА прозвітувала про завершення будівництва ЦНАПу . Будівлю зводили упродовж двох років. Окрім того, в процесі будівництва проект кілька разів зазнавав суттєвих змін. Будівництво ЦНАПу загалом обійшлося у 75,1 млн грн — разом із проектуванням. 43% від цієї суми надала держава (32,1 млн грн), 57% — область (43 млн грн). До реалізації проекту доклали руку одеська дизайн-студія «Dekart Studio», проектанти Юрій Дрижирук та Роман Мягкохліб, а також генпідрядні будівельні компанії ПрАТ «Харківстальконструкція» та ТОВ «Технобуд-Україна».

  

Фото Миколи Лисогора

«Доступ до правди»