НАБУ розслідує три справи щодо службовців НАЗК. Відповідь на запит

9 серпня 2017 12:37

1859776

Національне антикорупційне бюро України розслідує три кримінальних провадження щодо дій службових осіб Національного агентства проти запобігання корупції. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на відповідь антикорупційного бюро на запит журналістів. 

«Детективи Головного підрозділу детективів НАБУ здійснюють досудове розслідування у трьох кримінальних провадженнях щодо дій службових осіб НАЗК. Два з цих проваджень відкриті за фактом можливого вчинення службовими особами НАЗК кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст 191 КК України»,  - зазначено у відповіді.

Зазначена стаття стосується привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

«У рамках ще одного кримінального провадження розслідуються факти, попередньо кваліфіковані за статтею 366-1 КК України», - йдеться у відповіді НАБУ.

Стаття 366-1 стосується Декларування недостовірної інформації.

«Повідомлення про підозру службовим особам не здійснено», - додали у відповіді НАБУ. Жодних прізвищ, про кого саме йдеться у повідомленні не зазначили. У прес-службі НАБУ «Українській правді» також відмовились називати прізвища.

У НАБУ також підтвердили, що не здійснюють досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо можливого безпідставного нарахування та виплати зарплати голові і членам НАЗК. І також підтвердили, що на свій запит від 3 травня 2017 року до Кабміну отримали відповідь, що уряд не надавав дозволу на преміювання членів НАЗК.

При цьому в НАБУ наголосили, що ще восени 2016 року після аналітичної оцінки дійшли висновку, що «існують правові колізії та прогалини у чинному законодавстві, які зробили можливим нарахування та виплати премій членам НАЗК всупереч принципам бюджетної системи України».

У документі зазначили, що «З метою усунення зазначених проблем», НАБУ надіслало свої пропозиції Нацагенції з питань державної служби.

 

 

«Доступ до правди»