На прокуратуру Київської області відкрито провадження за порушення закону про доступ

20 Березня 2017 11:29

Уповноважений Верховної Ради з прав людини відкрив провадження на прокуратуру Київської області через порушення прокуратурою Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Мешканець с. Гатне Сергій Чагаров звернувся до Генеральної прокуратури України із запитом в якому просив повідомити, хто саме з посадових осіб прокуратури Київської області написав і поставив свій підпис під листом-відмовою від касації у справі про сумнівне надання в оренду 48 га особливо цінних земель громади села Гатне підприємству ВК “Підряд”.

Згідно з галузевим наказом Генерального прокурора України, облпрокуратура повинна була погодити касаційну скаргу і відмову від касації у ГПУ.
Проте на запит мешканця Гатного у Генпрокуратурі відповіли, що “Генеральною прокуратурою України питання про погодження вищезазначеної справи не вирішувалось”, а сам запит Чагарова ГПУ перенаправила до обласної прокуратури.

Зауважимо, що відповідь громадянину від ГПУ підписав прокурор Суховетрук Ігор Леонідович, якому, за інформацією журналістів видання “Наші гроші”, була виділена земельна ділянка на дренажному каналі в с. Гатне.

Сергій Чагаров звернувся зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, в якій просить зобов’язати Прокуратуру Київської області надати запитувану інформацію та притягнути відповідальних осіб Прокуратури Київської області до адміністративної відповідальності за ненадання інформації.

Нагадаємо, Сергію Чагарову неодноразово відмовляли у наданні запитуваної інформаціїї. Уповноважений з прав людини вже складав адмінпротокол на Гатненського сільського голову Броніслава Корицького, який приховував рішення сесії про надання вищезазначеної земельної ділянки площею 48 га в оренду.

«Доступ до правди»