На Івано-Франківщині – 46 старожилів

3 Січня 2022 11:57

Скільки старожилів мешкає у регіоні – дозволить взнати інформаційний запит.

На Івано-Франківщині проживає 46 людей, яким у 2021 році виповнилося 99 і більше років. З них — семеро чоловіків та 39 жінок.

Про це Суспільному повідомила заступниця директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації у відповіді на інформаційний запит.

Найбільше довгожителів мешкає в Івано-Франківському районі — 24. З них 14 у 2021 році виповнилося сто років.

У Коломийському районі живе восьмеро старожилів, у Косівському — шестеро, у Калуському — четверо, троє — у Надвірнянському та одна — у Верховинському районі. У 2021 році дев'ятьом із них виповнилося сто років.

На Івано-Франківщині проживає 16 людей, яким — понад 100 років, а також п'ятеро жителів, які цього року відзначали 99-річчя.

Найстаршій жительці Франківщини 14 жовтня виповнилося 107 років. Вона живе у селі Красне Перегінської громади Калуського району. Жінка є вдовою.

Зі слів старости Красного Івана Синичака, жінка упродовж останніх 10 років живе з невісткою і внуком, відколи помер її єдиний син.

«Більше у неї немає нікого. Вона добре говорить, все розуміє і пам'ятає, всіх впізнає, але трохи зле чує. Минулоріч ми приходили до неї колядувати — вона плакала. Невістка каже, що за останні сім років свекруха не змінюється — не старіє, не хворіє», — розповів Іван Синичак.

Взнати, скільки старожилів мешкає у вашій громаді, районі чи області досить просто. Варто лиш написати запит до підрозділу, який відповідає за соціальну політику – відділу чи департаменту соціальної політики або соціального забезпечення.

Запитувати можна наступне:

-          Скільки людей віком від 99 років проживає в громаді\місті\районі (прошу надати інформацію у розрізі статі, віку, географії).

Можливо, відповідь на ваш запит стане основою для соціально-демографічної публікації, аналітичного дослідження, репортажу чи просто надихне читачів підтримати старожилів.

«Доступ до правди»