Cуд зобов’язав «Нафтогаз» повторно розглянути запит журналістки «Української правди» щодо американських лобістів

3 Серпня 2017 13:58

Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв рішення за позовом Тетяни Козирєвої, журналістки «Української правди», проти НАК «Нафтогаз», яким визнав дії відповідача неправомірними і зобов’язав компанію розглянути запит повторно і таки надати відповідь у межах ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

Суд також додатково роз’яснив, що не може зобов’язати відповідача надати ці контракти, оскільки у відповіді, яку було надано на запит, не йшлося про те, що таких контрактів немає - ця інформація прозвучала лише у запереченнях на позов.

«Суд не може досліджувати, чи є такі контракти чи немає. Але це може стати предметом наступного позову, коли буде надано повторну відповідь на запит. Поки ж позивач відмовив у наданні публічної інформації взагалі, а я їх зобов’язую її надати», - проголосила у залі засідань суддя Нана Вєкуа.

Юрист позивача Олександр Бурмагін, ГО «Платформа прав людини», у коментарі «Доступ до правди» наголосив, що головне у цьому рішенні, що суд наголосив, що це неправомірна відмова, а посилання на те, що інформація є комерційною, безпідставне.

Нагадаємо, що інформаційний запит до «Нафтогазу» було надіслано в ході проведення журналістського розслідування щодо американських лобістів. У відповіді на запит «Нафтогаз» аргументував ненадання контрактів тим, що, по-перше, запитувавна інформація є не публічною інфомрацією, а комерційною, а по-друге, що НАК «Нафтогаз» взагалі не є розпорядником інформації у розумінні  ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

На попередньому засіданні «Нафтогаз» пояснив те, що не надав на інформаційний запит копії контрактів, укладених із бельгійською компанією CabinetDN та американською компанією ValueBridge, бо «національна акціонерна компанія «Нафтогаз» не укладала контрактів з бельгійською компанією CabinetDN та американською компанією ValueBridge».

Як відомо, позов підтримано ініціативою «На суд за доступ», яка компенсує витрати на судовий збір. 

«Доступ» готує репортаж із залу суду.

«Доступ до правди»

 

На фото: Тетяна Козирєва та Олександр Бурмагін