Буча за витратами на новорічні святкування обійшла столицю та майже всі обласні центри

12 Січня 2022 08:02

Цьогоріч на святкування Нового року в Бучі виділили майже сім мільйонів гривень. Це на три мільйони більше, ніж торік. Про це стало відомо з відповіді Бучанської ради на запит Руху ЧЕСНО.

Якщо порівнювати з іншими обласними центрами, то Буча перевершила більшість з них, залишивши попереду лише Одесу та Запоріжжя. Але на відміну від обласних центрів, які мають значно більший бюджет, у передмісті Києва, Бучі, живе значно менше мешканців й тому в перерахунку на одного бучанця вартість новорічного декору становить майже 113 гривень. 

Це дещо більше, ніж сума, яку витратили на новорічне оздоблення всі інші обласні центри разом взяті, якщо брати до уваги перерахунок на одного мешканця. 

Водночас деякі обласні центри відтермінували відповідь на звернення Руху ЧЕСНО на 20 днів. Це — мерії Хмельницького, Дніпра, Миколаєва, Кропивницького і традиційно Харкова.

Торік Бучанська міськрада теж виявилася найщедрішою на новорічні святкування. Майже чотири млн гривень передбачили на підготовку до свят, встановлення ялинки, ілюмінацію та інші заходи. І це також були рекордні витрати у порівнянні з обласними центрами.

Цьогорічні витрати Бучі сумарно дорівнюють витратам у дев'ятьох обласних центрах (Тернополі, Львові, Полтаві, Івано-Франківську, Черкасах, Луцьку, Чернігові, Житомирі, Сумах). 

Зростання витрат у Бучанській міській раді пояснюють збільшенням населення громади до 62 тис. в результаті завершення процесу децентралізації. 

Серед основних статей витрат: купівля ялинки — 930 тис. грн, ремонт, монтаж гірлянд та декорацій — майже 1,8 млн грн, купівля світлодіодних фігур — 1,3 млн, послуги зимових атракціонів — 1,28 млн грн, організація заходів — 1,64 млн грн.

У відповіді на запит ЧЕСНО в міськраді зазначають, що новорічні заходи враховують потреби різних верств населення та різних вікових категорій.

Цьогоріч ялинка Бучі претендує на третє місце в рейтингу Лун.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував, скільки коштів передбачили на новорічні витрати 2021–2022 років у бюджетах 17 міськрад і які суми витратили з місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця.

 

«Доступ до правди»