Наявність вільних земельних ділянок в межах міста Києва.

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Віта, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Згідно з частиною першою статті 121 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах, зокрема, для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара.
Відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, зокрема, для ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.
Уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах. До моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації або відповідний місцевий орган виконавчої влади зобов’язані надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову (частина п'ятої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Отже, такі органи зобов'язані надавати вказану інформацію громадянам, виходячи з положень Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про доступ до публічної інформації».
Оскільки задля того, щоб скористатися своїм законним правом на вибір бажаного місця розташування земельної ділянки, повинно бути відомі встановлені компетентними органами райони можливого відведення земельної ділянки відповідно до її цільового призначення.

Разом із тим, у зв'язку з введенням в Україні правового режиму воєнного стану піблічна кадастрова карта України тимчасово не працює, тому знайти інформацію про вільну земельну ділянку під забудову неє можливим.

На підставі абзацу четвертого частини першої статті 1, статті 5 Закону України «Про інформацію», статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 116, 118, 121, 194 Земельного кодексу України, частини п'ятої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», -
ПРОШУ:
Надати мені інформацію про місце розташування земельних ділянок в межах міста Києва не наданих у користування, що можуть бути використані для реалізації мною права на безоплатне отримання у власність для ведення садівництва станом на день надання відповіді.

З повагою,

Віта

Департамент земельних ресурсів

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти