Доплата за науковий ступінь

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до п.п. «г» п.п. 3 п. 4 наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (наказ № 557) працівникам слід встановлювати доплату за науковий ступінь кандидата наук, доктора філософії — у граничному розмірі 15 % посадового окладу (ставки заробітної плати).
В свою чергу відповідно до п.п. «д» п. 5 розд. І Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 р. № 102 (Інструкція № 102) зміна розмірів ставок заробітної плати й посадових окладів протягом року при присвоєнні вченого ступеня кандидата наук провадиться з дня рішення спеціалізованої вченої Ради після прийняття рішення ВАКом України про видачу диплома кандидата наук. Тобто в п.п. «д» п. 5 розд. І Інструкції № 102 іде мова про підвищення посадових окладів. Однак такого підвищення окладів немає в додатку 1 до постанови КМУ «Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки» від 20.04.2007 р. № 643. В свою чергу в п.п. «г» п.п. 3 п. 4 наказу № 557 іде мова про встановлення ДОПЛАТИ. Як відомо, Інструкція № 102 застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним наказом № 557. А в наказі № 557 передбачено встановлення доплати за науковий ступінь. Тож Інструкція № 102 суперечить наказу № 557.

В зв’язку з цим виникає питання: чи потрібно застосовувати п.п. «д» п. 5 розд. І Інструкції № 102 під час визначення дати коли слід встановити ДОПЛАТУ за науковий ступінь? Адже в наказі № 557 стосовно дати, коли слід встановлювати нічого не сказано. Тож чи можна на підставі п.п. «д» п. 5 розд. І Інструкції № 102 встановлення доплати проводити з дня рішення спеціалізованої вченої Ради після прийняття рішення ВАКом України про видачу диплома кандидата наук?
Якщо можна користуватися п.п. «д» п. 5 розд. І Інструкції № 102, то виникає ще одне питання. В п.п. «д» п. 5 розд. І Інструкції № 102 іде мова, що присвоєнні вченого ступеня кандидата наук провадиться з дня рішення спеціалізованої вченої Ради після прийняття рішення ВАКом України про видачу диплома кандидата наук. Однак на даний час особи уже не здобувають ступінь кандидата наук, а їм присуджується науковий ступінь ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ.
Відповідно абз. 1 ч. 6 ст. 5 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII ступінь доктора філософії присуджується разовою спеціалізованою вченою радою закладу вищої освіти або наукової установи за результатами успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у разовій спеціалізованій вченій раді. В свою чергу відповідно до п. 30 Тимчасового порядку присудження ступеня доктора філософії, затвердженого постановою КМУ від 06.03.2019 р. № 167 Вчена рада закладу вищої освіти (наукової установи) після набрання чинності наказом МОН про затвердження рішення ради про присудження ступеня доктора філософії приймає РІШЕННЯ про ВИДАЧУ ДИПЛОМА доктора філософії, яке затверджується наказом закладу вищої освіти (наукової установи) та оприлюднюється на офіційному веб-сайті такого закладу (установи). Тобто рішення про видачу диплому проводить заклад вищої освіти, а не ВАК України. Тож і в даному питанні орієнтуватися на п.п. «д» п. 5 розд. І Інструкції № 102 не коректно.

Тож чи правомірно в питанні визначення дати з якої настає право на доплату за науковий ступінь орієнтуватися на дату рішення спеціалізованої ради закладу вищої освіти про видачу диплома доктора філософії, яка зазначається в цьому дипломі?

З повагою,

Людмила

MON, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]