Звільнення від плати за харчування

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Відповідно до п. 5 Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 02.02.2011 р. № 116, у загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів здійснюється харчування учнів:
- яким згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" гарантується пільгове харчування;
- 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
- з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- з числа дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах.
Крім того, за рішенням педагогічної ради навчальний заклад може звільнити від плати за харчування вихованців груп продовженого дня (у відсотках чисельності групи за списком):
- 10 - у повному обсязі;
- 15 - на половину вартості.
Загальноосвітній навчальний заклад може прийняти рішення про звільнення у повному обсязі від плати за харчування не більш як 25 відсотків чисельності групи за списком учнів, які проживають у пришкільних інтернатах.
В зв’язку з цим виникає питання, як саме відбувається таке звільнення? Адже ці кошти необхідно передбачити в бюджеті. Як педрада (навчальний заклад) повідомляє орган управління про прийняте рішення? З якої категорії дітей педрада обирає кого звільнити: з тих, що перелічені в абз. 1 п. 5 Порядку чи визначає їх на власний розсуд?

З повагою,

Людмила Линник

Від: Міністерство освіти і науки
Міністерство освіти і науки України

 

 

Міністерство освіти і науки України

 

Наша адреса:

[email address]

 

Посилання